HABER

"Eski günlere dönmeliyiz"

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu'nda Macaristan ve Moldova ile karşı karşıya gelecek (A) Milli Takım'ın oyuncusu Sabri, milli takım olarak son Dünya Kupası finallerine katılamamalarının kendileri için iyi olmadığını söyledi.

Sabri, takımın kamp yaptığı otelde basına verilen röportaj izninde, yaptığı açıklamada, her ülke takımın zaman zaman durgun dönemlerinin olacağını belirterek, "Herhalde biz de bunu yaşadık. İnşallah Avrupa Şampiyonası finallerine katılarak yine eski günlerdeki gibi başarıyı yakalarız. Başarıyı daha yukarı çekerek iyi bir takım olmaya çalışıyoruz" dedi.

Dünya futbolunda büyük ve küçük takım ayrımının kalmadığını kaydeden Sabri, "Küçük takımlar diye tabir edilen ekipler bile güçlü takımları yenebiliyor. Sonuçta kazanmak mücadeleye bağlı. Herkes herkesle mücadele ettiği sürece başedebilecek konuma gelebiyor" diye konuştu.

Macaristan ile yapacakları maça da değinen genç oyuncu, "Macaristan, kendi sahasında iyi oynuyor. Ama milli takım olarak biz de kaliteli oyunculara sahibiz. Bunun bilincindeyiz. Buna göre hazırlanıyoruz. İnşallah iyi bir skorla Macaristan deplasmanından ayrılacağız. Hepimiz buna inanıyoruz. Sonra Moldova ile karşılaşacağız. Bu 2 maçtan 6 puan alarak daha iddialı konuma gelmek istiyoruz" dedi.

Sabri, grupta yapacakları daha çok maçın olduğunu, Macaristan'ı yenmeleri durumunda az da olsa avantaj yakalayacaklarını dile getirdi.

UEFA Kupası ve Avrupa Şampiyonlar Ligi maçları nedeniyle Türk futbolu için önemli karşılaşmaların olacağını ifade eden milli oyuncu, "Bizim için yoğun bir trafik olacak. Amacımız en iyi şekilde iyi mücadele ederek Türk futbolunu daha üst seviyelere getirmek" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön