HABER

"Eski sabıkalılar şimdi hükümette"

MÜNİH (İHA) - Konser için Almanya'da bulunan sanatçı Haluk Levent, "Eski sabıkalılar şimdi hükümette" dedi.

Bir dizi konser vermek için Almanya'da bulunan şarkıcı Haluk Levent, Münih Türkiye Alevi Kültür Merkezi'nde yaptığı bir konuşmada, ilginç açıklamalarda bulundu.
Bergama ve Munzur Baraj inşası meselelerinin hallolunmasının şimdi daha basit olacağını savunan sanatçı, bunun sebebinin, hükümetin öz geçmişi olduğunu söyledi. Levent, "Yeni hükümet bizim için kolay bir lokma. Çünkü AK Parti'ye baktığınız zaman tüm eski sabıkalıların şimdi bakan olmaya başladığını göreceksiniz. Böylece İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun izlediği politikanın ne olabileceği belli" dedi.

Şahsı ve masum Bergama halkının Alman vakıfları tarafından para yardımı alarak örgütlendikleri iddiasına dikkat çeken Haluk Levent, "Ben hayatımda bu kadar aptalca bir söz duymadım. Böyle bir iftira bakire bir kıza çamur atmaya benzer. Rus kadın vakasıyla ünlenen Devlet Güvenlik Mahkemesi eski Başkanı Nuh Mete Yüksel, ülke sevdalısı değil, derin devlet sevdalısı. Bunun gibileri kesinlikle başarılı olamayacaktır" şeklinde konuştu.

Haluk Levent, Alevilerin ezilmiş bir toplum olduğunu iddia ederek şöyle konuştu:

"Osmanlı döneminden itibaren bilinçli olarak beyinlerimize kazılan Alevi düşmanlığı tamamen dinsel içgüdüyle yapılmış bir olay. Biz Alevi örgütleri olarak halkı bilinçlendirerek, önyargıları bir nebze olsun yıkmayı başardık. Ben dahi üniversite yıllarımda Alevi olduğum için horlanarak çok sıkıntı gördüm. Şu anda Alevi gençliği 20 sene öncesine nazaran özgürce 'Ben Aleviyim' diyebiliyorsa, bu çok onurlu bir gelişmedir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön