HABER

Eski Ukrayna Devlet Başkanı Yanukoviç’in avukatı: “Müvekkilim Ukrayna’ya geri dönmek istiyor”

Eski Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in avukatı Vitaliy Serdük, müvekkilinin Ukrayna’ya geri dönmeyi arzuladığını açıkladı.Rus basınına açıklamalarda bulunan eski Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in avukatı Vitaliy Serdük, “Gerçekten de Viktor Yanukoviç’in geri dönme arzusu var.

Eski Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in avukatı Vitaliy Serdük, müvekkilinin Ukrayna’ya geri dönmeyi arzuladığını açıkladı.
Rus basınına açıklamalarda bulunan eski Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in avukatı Vitaliy Serdük, “Gerçekten de Viktor Yanukoviç’in geri dönme arzusu var. Bunun için mücadele ediyor ve bunun için çalışıyoruz. Zelenskiy’nin seçilmesi, hiçbir şekilde Viktor Yanukoviç’in arzusunu olumsuz etkilemeyecek. Viktor Yanukoviç geçici olarak ve istemsiz bir şekilde Rusya Federasyonu topraklarında yaşıyor” ifadelerini kullandı.

“Gelsin yargılayalım”
Avukat Serdük’ün bu açıklamaları Ukrayna’da tepkiye yol açtı. Konuyu değerlendiren Ukrayna Başsavcısı Yuriy Lutsenko, “Gelsin ve kendisinden hesap soralım. Meydan olaylarından ölen insanların hesabı sorulsun ve vatana ihanetten yargılayalım” açıklamasında bulundu.
Eski Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç, Rusya’yla çatışmaların başladığı 2014 yılında özel bir helikopterle Kiev’den kaçmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön