HABER

Eskişehir'de çiftçiler 15 Temmuz şehitlerini tarlada andı

Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan: - "15 Temmuz'un unutulmaması için şehitlerimizi anma adına çiftçilerle hain darbe girişimini öğrendiğimiz tarlada bir araya geldik. Biz bu hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacağız"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de çiftçiler, 15 Temmuz şehitleri için bir tarlada anma etkinliği düzenledi.

Tepebaşı İlçe Ziraat Odası tarafından düzenlenen etkinlikte, ellerinde Türk bayraklarıyla bir araya gelen çiftçiler, "15 Temmuz Destanı" yazılı pankartın asılı olduğu biçerdöverin önünde 15 Temmuz şehitlerini andı.

Oda başkanı Süleyman Buluşan, burada yaptığı açıklamada, üreticilerin 15 Temmuz hain darbe girişimini tarlada hasat döneminde öğrendiğini anımsattı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü şehitlerini anmak için tarlada bir araya geldiklerini ifade eden Buluşan, şöyle konuştu:

"Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Gazilerin ve şehit yakınlarının önümüzdeki hayatlarını güzel geçirmelerini temenni ediyoruz. 15 Temmuz bir darbe değil, hain bir kalkışmadır. Kardeşi kardeşe düşürme girişimidir. Ülkemiz açısından çok acı bir durumdu. 15 Temmuz'un unutulmaması için şehitlerimizi anma adına çiftçilerle, hain darbe girişimini öğrendiğimiz tarlada bir araya geldik. Biz bu hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacağız. Milletimiz meydanlarda biz de tarlalarla nöbet tuttuk."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön