HABER

Esli Nissan Başkanı Ghosn’un kefalet talebine ret

Finansal usulsüzlük suçlamasıyla tutuklu bulunan Nissan Motor’un eski Başkanı Carlos Ghosn’un kefalet talebi mahkeme tarafından reddedildi.Nissan Motor’un eski Başkanı Carlos Ghosn’un kefaletle serbest kalma talebi Tokyo mahkemesi tarafından reddedildi.

Finansal usulsüzlük suçlamasıyla tutuklu bulunan Nissan Motor’un eski Başkanı Carlos Ghosn’un kefalet talebi mahkeme tarafından reddedildi.
Nissan Motor’un eski Başkanı Carlos Ghosn’un kefaletle serbest kalma talebi Tokyo mahkemesi tarafından reddedildi. Ghosn’un avukatlarının karara itiraz etmeleri beklenirken, itirazın reddi halinde Ghosn’un tutukluluğunun uzatılması gündeme gelebilir.

Avukatları kefalet talebinde bulunmuştu
“Güven ihlali” ve “eksik gelir bildirimi” gibi finansal usulsüzlük iddiaları ile suçlanan Ghosn için avukatları tarafından son olarak Cuma günü kefalet talebinde bulunulmuştu. Öte yandan yargı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ghosn’un avukatları yargılamanın Japonya’da sürmesi kaydıyla, Ghosn’un Fransa’ya dönmesini talep ediyor. Daha önce delil karartma ve kaçma şüphesi nedeniyle kefalet talebi reddedilen Ghosn’un, kefaletle serbest kalsa dahi çok sıkı denetim tedbirlerine maruz kalabileceği belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön