Esma'nın babası da tutuklandı!

Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı liderlerine yönelik gözaltılar sürüyor.

Esma'nın babası da tutuklandı!

Mısır'da şehit düşen Esma'nın babası Muhammed Biltaci cunta tarafından tutuklandı.

Kızı Esma darbeciler tarafından katledilen baba Muhammed Biltaci tabutun başında ağlamıştı.

Mısır'da İhvan liderlerine yönelik gözaltılar sürüyor

Mısır İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, İhvan yöneticilerinden Ahmed Ebu Bereke ve Hasan el-Bernes ile Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) milletvekillerinden Fethi Şihab'ın gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada, emniyet güçlerinin soruşturma gereği haklarında yakalama kararı bulunan kişilerin takibine devam edeceği kaydedildi.

Operasyonlar Kahire dışında da devam ediyor

Mısır güvenlik güçlerinin İhvan kadrolarına yönelik gözaltı operasyonları başkent Kahire dışındaki bölgelerde de devam ediyor.

Süveyş, Port Said, Kızıldeniz, Eş-Şerkıyye, Beni Suveyf, Asvan, El-Feyyum, Dekahılye, İskenderiye, İsmailiye ve Sina'da İhvan, Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) ile Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Hareketi kadrolarında yer alan birçok ismin ev ve iş yerlerine güvenlik güçleri tarafından baskınlar düzenlendi, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Port Said Savcılığı, 4 İhvan yöneticisi hakkında "şiddete teşvik, kamu mallarına zarar verme ve devlet otoritesine karşı güç kullanma" gibi suçlardan 15 gün gözaltı kararı verdi.

Mısır'ın doğu bölgesindeki Kızıldeniz ilinde İhvan ve HAP kadrolarında yer alan 7 kişiye ve Nil Deltası'nda bulunan Eş-Şerkıyye ilinde 2 İhvan yöneticisinin benzer suçlardan dolayı yürütülen soruşturmalarda 15 gün gözaltına alınmaları kararlaştırıldı.

Beni Suveyf'te HAP yöneticilerine ait iş yerlerine baskınlar düzenlendi ve Ahmed Seyyid Meyhub isimli parti yöneticisi gözaltına alındı.

25 Ocak Devrimi'nden bu yana ilk baskınlar

Mısır'ın güney bölgesindeki Asvan'da da İhvan yöneticilerinin evlerine 25 Ocak Devrimi'nden bu yana ilk defa baskınlar düzenlendi.

Kahire'nin güneybatısındaki El-Feyyum'da İhvan, HAP ve Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Hareketi kadrolarının evlerine baskınlar düzenlendi, HAP yöneticilerinden Ahmed Seyyid gözaltına alındı.

Dekahliye'de İhvan liderlerinden Muhammed ed-Desuki ve Bekir Fevzi Faris, evlerine düzenlenen baskınlar sırasında gözaltına alındı. Son iki gün içinde Dekahliye'de aralarında HAP Dakahliye Sekreteri İbrahim Ebu Avf'ın da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

İskenderiye'de İhvan ve HAP kadrolarında yer alan 34 kişinin evlerine baskınlar düzenlendi ve 7 kişi gözaltına alındı.

İsmailiye'de ise geçen pazartesi gününden bu yana düzenlenen baskınlarda 16 İhvan üyesi gözaltına alındı. İsmailiye'deki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre bu sabah 3 İhvan yöneticisi daha gözaltına alındı. Sina'da ise 19 kişi göz altına alındı.

Mısır'ın biçok kentinde bir süredir İhvan ve HAP liderleri ile kadrolarına yönelik gözaltı operasyonları devam ediyor. Güvenlik güçleri isimleri arananlar listesinde bulunan kişilere yönelik operasyon yürütüldüğünü açıklarken, İhvan yetkilileri, bu durumun kendilerini barışçıl eylemlerinden vazgeçiremeyceğini belirtiyor.

İhvan'ın üst düzey yetkililerinden Ahmet Arif, HAP hukuk danışmanı Ahmed ebu Bereke ve İhvan Rehberlik Konseyi Üyesi Mustafa Ganim bugün gözaltına alınmıştı. (AA)

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
Türkiyede adalet aramak genelevde bakire aramayla aynıdır.....
ÇOK İYİ OLMUŞŞŞŞŞŞŞŞŞ.
insanlıktan nasibini almayan ahlaksız sın sen
İNSALLAH DAHA FAZLASI SENİN BAŞINA GELİR...
ALLAH SANADA AYNI ACIYI YAŞATSIN O ZAMAN ,,,,,,
neden iblis evladı iyi olmuş şerefsiz kanı bozuk insan müslüman sen galiba hıtıstiyan ateisin kilisene sokayım senin hemi
İnşallah o acıyı Allah sanada yaşatsın.Vicdansız, zannediyorum soyunu sopunu araştırsalar bir damla Türk ve Müslüman kanı çıkmaz.
Darısı senin başına dualarımla.
HATUNDA DEHŞET HAAAA NE CARİYE OLUR. İNSANIN DİNDAR OLASI GELİYOR BUNLARIN YÜZÜNDEN..........
ulan pezo kız öldürüldü.ölüsevici piçananı bana göndersen.esas cari ye ondan olur.
Hayvanlık Öldümü ki, Sende Ölsesin ?
yorum yapmak için yapma... gerizekalı
ULAN HAYSİYETSİZ, ŞEREFSİZ, ONURSUZ, KARAKTERSİZ, NAMUSSUZ... ADAM MISIN ULAN SEN?
senin gibi şerefsiz piçlerle aynı ülkede yaşamak aynı havayı solumak bile ızdırap
Sen ve Senin gibi hayvanlar İstesede olamaz heralde..Sen köpekliği kabul etmiş Eşrefi Mahlukattan sıyrılmışsın..Şehvet manyağı dürzüüüü...
UNUTMA KUŞ BEYİNLİ SENİNDE BİR AİLEN VAR
ölmüş çocuk hakkında nasıl konuşuyorsun ulan oç.
senin ciğerin 5 para etmez. sen ölüye (Şehide) bile yan gözle bakan bir p.çsin
senin uzaktan yakında dindarlıklan alakan olmadığı belli zaten bunu burada yazmana gerek yok keşke sen onun tırnağı akdar ola bilriseydin
BU OLAY HABR NİTELİĞİ TAŞIMIYOR MU MYNET? Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kerkük ziyareti Irak hükümeti tarafından "güvenliği sağlayamayız" gerekçesiyle iptal edildi. Fakat ziyaretin, Kerkük Valisi'nin Kılıçdaroğlu'nu karşılamayı reddettiği için iptal edildiği ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu'na bir ret de Şii'lerin dini lideri Sistani'den geldi.
ne olacaktı ki koskoca ordu sokaktakilere teslimmi olacaktı
yani katil darbecileri destekliyorsun...
ne olacak gevurdan ne cevap beklıyosun Efes'den ne cevap beklıyosun efesten efes cevabı gelır içe içe kafası yerınden ucmus
YENZEDE EFENDİ.. asıl darbeci müslüman kardeşler diye geçinen terörist gruplar değilmiydi.ilk darbeyi onlar yapmamışmıydı.adının müslüman kardeşler olması onları terörist yapmıyormu.yani kısacası terörist grup önce darbe yaptı ..şimdide diğerleri darbecilerden ülkeyi geri almaya ve kurtarmaya çalışıyor.o zamnan ülkemizde neden gezi direnişçilerine terörist dedi bu ülke yönetenleri onlarda özgürlük ve haklar dedi .ama işine gelmeyen başbakan onlara çapulcuve darbeci adını taktı vepolise dövdürdü .acaba gezi direnişçilerinin tamamı kapalı yani tesettülü olsaydı ne derdi...biraz gözünüzü açın
yorum yazarken insanlar ne yazdıklarına dikkat etmeli, kendi başına gelmesini istemediği olaylar için başkalarına çirkin ve kötü yorumlar yazması hoş olmaz. ölen bir can ve insan kendi sevdiğimiz, bir yakınımız olabilirdi.
rabiş, ölür iken çifte atması oldukça manidar... Yanlışlara alışmış olan, doğrular her zaman öfkeyle bakar.
sebebler bahane ölüm gerçek.öldürülen bir insana bakış açının bu kadar şerefsizce onursuzca demek.ALLAH senin gibi köpekleri bu ülkede iktidar olmaktan mevki sahibi olmaktan korusun hayvanın çocugu..
alevi kızılkafa olduğun hem yorumlarından hemde o nursuz cenabet pis suratından belli oluyor insanlıktan nasibini almamış kefere köpek
Umarım sen de bir gün madımaktakiler gibi çifte atmazsın. unutma acı çekenler acı çekenlere [en azından] saygı duyarlar. ama bakıyorum kolpalıkta sınır tanımıyorsunuz ayyaşgiller familyası.
firavunlardan ne bekliyoruz kiii..bir de onları destekleyenlerden...
mektubuda gerçekten çok duygusaldı gerçekler her zaman acı verecek flash flash MÜKEMMEL ÖTESİ gerçkten bildiklerinizi duyduklarınızı unutun arkadaşlar BAYANKUPON diye bir site buldum kadınlar 4 günde dokuzyüzkırkyedi milyar tutturmuş hemene bu kadınalrı bulup zengin olun BAYANKUPON diye aratıp bulun ilk site girin görün bedava hemde maçlar
güzeller güzeli esma; şehitler bile yüzündeki nuru kıskanıyordur eminim. Allah tüm müslümanlara ve tüm çocuklara yardım etsin. ve çocuklar ölürken duyarlı insanları kahretmesin.
ÇİN YILLARDIR DOĞU TÜRKİSTANDA KAN DÖKÜYORDA SESİNİZ ÇIKMIYOR 3 ARAB ÖLDÜ DİYE ORTALIĞI NEDEN VELVELEYE VERİYORSUNUZ.
İnsana değer vermeyen, insanca yaşamayı hak etmez. İnsanların başörtülü yada başı açık olmasına tahammül etmeyen insan değildir. insanların görüntüsü, siyasal kimliği, etnik kökeni için tahammül edemeyenlerin toplum içinde yeri olmamalı. sonuçta ölen bir can ve insan. ateş düştüğü yeri yakar. eğer o kötü yorum yazanlar şuan mısırda yaşıyor olsaydılar ve o ateş kendi ocaklarına düşmüş olsaydı kendileri ne hissederlerdi.
bana ne babasından. bizde de babaları tutuklanan birsürü genç var.
Arkadaşlar 17 yaşında bir kız çocuğunu öldüren zihniyeti kınıyorum ama lütfen araştırın diyorum; İsim değiştirilerek önünüze çıkan terör örgütü mısır devlet başkanı da aralarında olmak üzere kaç suikast düzenledi bileniniz var mı? Apo nun kızı ölse ve mısır devlet başkanı ağlasa ne hissederseniz ben de aynı şeyleri hissediyorum. Sayın Başbakan gündemi değiştirmesin ve lütfen Erbakan Hoca gibi (mısır ziyaretinde biz müslüman kardeşleri severiz talihsiz açıklamasına hemen çok seviyorsanız size verelim kapağını yemişti.) GAF yapıp acındırmasın kendini.Bir ölümün yası TV de değil kalpde tutulur.
gezi olaylarında 5 evladımız hunharca yerlerde sürükliyerek linç edilip öldürül çıt yok şimdi ise gözyaşları sel Allah büyüktür.
5 tane it diye yazsaydın daha isabetli olurdu..ALLAH BÜYÜK
Turkiyede ki bi dahaki nufuz sayiminda orospu cocugu sayilarinida netlestirmek lazim.Ben en az 40 milyon diye tahmin ediyorum!Ne kadar gavur varsa bizde toplanmis....
neyın sehıdı onu anlamıorm MURSI DIS GUCLERIN ELLERIYLE MISIRA GELMEDIMI HANGI DEMOKRASIDEN BAHSEDIOSNZ SIZIN DEMOKRASINIZ ALIYI ETHEMI MEDENIYI ABDULLAHI MEHMETI OLDURDU BENCE ONCE KENDINIZI SORGULAYIN KATILLER...
Benim Babam şehit oldu. Esmanınki tutuklanmış. yarın bırakırlar ne olmuş yani.Recebin medyası abartıyor.
burada insanlıktan nasibini almamış bi dünya ahlaksız var.o kadar ki mısırdaki olayı türkiyede gibi yansıtmaya çalışan ağlaksız yorumcular onlara soracak olursan onlar atatürkçüdür laiktir çağdaştır.siz olsa olsa sahtekarsınız.
gün gelir zalimlerde hesap verir.
ŞURADA BU KIZCAĞIZIN ŞEHİT OLMASI İLE İLGİLİ HABERLERE BİLE ONURSUZCA, HAYSİYETSİZCE YORUM YAPAN DANGALAKLAR ŞUNU ÇOK İYİ BİLSİNLERKİ YAKIN BİR GELECEKTE ONLARIN HİÇ BİRİNE YER OLMAYACAK BU VATANDA! BU ÜLKE MÜSLÜMANDIR! ÜLKE HALKI MÜSLÜMANDIR! BU ÜLKEDEKİ MÜSLÜMANLARIN HİÇ BİRİ CUMHURİYETİN COCUKLARI DEĞİL AKSİNE OSMANLININ TORUNLARIDIR! VE OSMANLI TORUNLARI ESKİDEN OLDUĞU GİBİ YENİDEN BU ÜLKENİN SAHİPLERİDİR! YAKIN ZAMANDA İÇİMİZDEKİ HAİNLER, DİN VE MİLLET DÜŞMANLARI TEKER TEKER DEFOLUP GİDECEKLER BUNU OLMAYAN AKILLARINA İYİ YAZSINLAR!
okantepek allah belanı versın bu olen sehıtlerın ve allahın lanetı senın uzerıne dunyada ıkı yakan bı araye gelmez ınsallah sen boyle bı habere sevındın ya yazıklar olsun sana
türkiyede darbe olsaydı bizdeki çakal sürüsü solcu avına çıkarlardı hemen
diktatörden adalet ummak genelevde bakire ummak gibidir......
toplumumuzun bir kısmı empati yapmayı bilmediğinden, cahilce yorumlar yapmalarına sebep olmakta. ölen esmanın başı açıkta olabilirdi, sizlerin bacısı, kızı, nişanlısı, yakınıda olabilirdi. sonuçta oda bir can, onunda ailesi ve sevenleri var. okuduğum yorumlra bakıyorumda aydın, demokrasi yanlısı insanlara uyakışan yorumlar değil. bu Ülkenin aydın bir vatandaşı olarak kötü yorumlar yazanları Allaha havale ediyorum. insana, canlıya değer vermeden kötü yorumlar yazanları allah hiç bir zaman affetmesin, onları cezalandırsınki empati yapmayı öğrensinler.
yazıklar olsun bu yorumları yazanlara yazıklar olsun sizlere...Bir tanesi vefat etmiş 17 yaşındaki bir kız için neler yazıyor hiç mi utanma yok dindar olasım geldi diyor ama sen bu kafa ile nereye gidersin bilemem hepinizi Allah'a havale ediyorum.Şüphesiz ki en adaletli o.Mısır da eski diktatör de serbest kaldıktan sonra anladık ki ve inancımız pekiştiki oyunlar devam ediyor.mısır da nasıl bu oyunlara çanak tutanlar varsa Türkiyemizde de var malasef aynı aşagıda çirkin yorum yazanlar gibi.ama bilin ki siz aşağı da kli zavallı beyinlerinde çürümüş düşünceleri olan insanlar asla kazanamayacaklar
tutuklansın bu kafalar yüzünden Müslümanlar bir birini öldürüyor siz olmasaydınız herkes gerektiği gibi islamiyeti yaşayabilirdi ama siz Amerika ve Avrupa için çalışıyor olduğunuz için bu kan dökülüyor,islamiyeti bir araç olarak görüyorsunuz,,,sizin gibi yobazlar yüzünden orta doğu kan gölüne döndü,
Allah rahmet etsin inşan İbret alınmalı
Müslüman Kardeşler Teşkilatı...1982 de Suriye Hama'da çıkardıkalrı ayaklanma sebebiyle binlerce kişi öldürülmüştü.Başta öğrencilerin,camilerdeki Müslümanların,hayır kuruluşlarının beyinelrini kendi yöntemleriyle yıkamakta üstlerine yok.Ama nedense tamamen kapatılamıyor.Bunalrın canını aldıkalrı binlerce insanın yanında inanın Esma'nın katlinin lafı bile olamaz.Sözde Müslümanlık adı altında yer altında eşkıyalık yapan bir teşkilat.tek çıkarları da para..Arkasında kim olduğunu artık tahmin edin.İsteseler şimdi seçimlerde oy alıp parlementoya bile girerler.
Bıktık bunlardan.
zalimler elbette malüp olacaklar başaramayacaklardır tarihte bunların bir çok örnekleri vardır.
Diğer Haberler