Etiyopya'da darbe girişimi! Genelkurmay Başkanı saldırıya uğradı

Etiyopya’nın Amhara Bölge Devleti’ne yapılan darbe girişiminin kontrol altına alınmasının ardından yapılan resmi açıklamada, Etiyopya genelkurmay başkanının, darbe girişimi sırasında vurularak öldürüldüğü duyuruldu.

Etiyopya'da darbe girişimi! Genelkurmay Başkanı saldırıya uğradı

​Etiyopya’nın Amhara Bölge Devleti’ne yapılan darbe girişiminin ardından, Etiyopya Başbakanlık Ofisi’nin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Genelkurmay Başkanı Seare Mekonnen ve emekli Tümgeneral Gezai Abera’nın, darbe girişimi sırasında vurularak öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, Mekonnen’in korumaları tarafından öldürüldüğü ifadesine yer verildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Dili dini ırkı yok. Dünyanın her yerinde yobaz var. Türkiyde 15 temuzdaki hainlerin tarikatçi dinci ensarcı idi.. Fetodan tutuklananların %99 u imam hatpili. etiyo.. etiyopyaya bakın bu sefer kalkışma yapanlar hiristiyan tarikatçiler yani heryerde yobaz var.
En büyük yobazı görmek istiyorsan aynaya bak, görürsün
İlginç; Neden mi Hakan Fidan ordamıydı Peki Hulusi AKAR o da mı yoktu Bu ikili Neden orda değildi Oysa Türkiye'de işsiz kalmışlardı Yalan mı? Ülkemizde Tayyipcilik Tek adam ikdidarı var Padişah bile bir halt yiyeceğinde Divandan yetki alır istişare ederde Gerci bu da edior ama damadıyla, oğluyla, hırsızlık arkadaşlarıyla Bahçeli kukla olmuş,, MHP bitirilmiş Kırmızı fesli arap uşağı delinin ölüsüne katılma yarışına girmiş bakanlar Silahlı AKPli polislerden sonra AKP'li Bekçi ordusu yaratıldı Hedef 2023 dedi ilerledi Molla bozuntuları ve Halk bunu yuttu Afyon gibi çok çekti bu ülke yobazlarda
Ensar’ın ne anlama geldiğini bilmediğini düşünüyorum. Sanırım sana göre bir vakıf adı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler