HABER

Evde çıkan yangında 25 bin TL ve 8 Cumhuriyet altını yandı

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde bir ev, çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. Yangında evde bulunan 25 bin TL, 8 Cumhuriyet altını ile 30 bin TL değerindeki zeytinyağının da yandığı belirtildi.

Evde çıkan yangında 25 bin TL ve 8 Cumhuriyet altını yandı

Yangın, saat 15.00 sıralarında ilçenin kırsalındaki Gökgedik Mahallesi'nde Mustafa Kabaca'nın evinde çıktı. Henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın sonrası olay yerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri ile Andırın Orman İşletme Şefliği'nin arazözleri sevk edildi. Yangın, ekiplerin yaklaşık 5 saat süren müdahalesi sonrası kontrol altına alınabildi.

CAN KAYBI YAŞANMADI

Ölen ve yaralananın olmadığı yangında ev kullanılamaz hale gelirken, Kabaca ailesinin evdeki 25 bin TL nakit parası ile 8 Cumhuriyet altını ve piyasa değeri 30 bin TL olan zeytinyağı da yandı. Yangını duyan Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan da eve giderek incelemelerde bulundu.
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Bankada parayı tutacak aklı olsaydı bu kadar ziyan olmazdı. Üstelik türk lirasını elde tutmakta ayrı mantıksız. Aç bir altın hesabı, gram cinsinden yatır geç. Hangi devirde yaşıyorsun.
@volkan_demirbas_1930 belki borcu vardı ödeyecekti ya da araç gibi bir şey alacaktı belki biri emanet bıraktı tam o sırada yangın çıktı .bilip bilmeden insanları yargılamayın 8 altını alan adam 25 bin lirayı altına çevirmesini bilir.
@volkan_demirbas_1930 şimdi devir ile ne alakası var .belki adamın parası değil emanetti belki hazırda tutup araç alacaktı ya da borcu vardı ödeyecekti tam o sıra da yangın çıkmıştır 8 altın alan adam 25 bin lirasıyla da altın almasını bilir
Rabbim kazancımızı yemeyi nasip etsin.topla topla yeme içme Allah yemesini nasip etsin eve bakınca kimin aklına gelir okadar sermaye var
geçmiş olsun, paralar yanmış fakat altın yanmaz (kararır, eğilir,bükülür ) kuyumcuya götür değerinin çok az altında bir fiyata yine satarsın,
Geri Dön