HABER

Evinin bahçesinden cephanelik çıktı

Evinin bahçesinden cephanelik çıktı

SAKARYA (CİHAN) - Sakarya'da polisin bir eve düzenlediği operasyonda 3 kilogram patlayıcı madde ile kullanıma hazır bomba düzenekleri ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Adapazarı ilçesi Süleymanbey Mahallesi'nde Erhan Ç.'nin (19) kaldığı eve operasyon düzenledi. Operasyonda beyaz naylona sarılı vaziyette, 750 gram ağırlığında herhangi bir düzenekle irtibatlandırılmamış Nitro-Maks Makine Kimya-Nitro Nobel Kimya Sanayi A.Ş ibareli patlayıcı madde ile1 adet elektrikli fünye bulundu.

Gözaltına alınan Erhan Ç.'nin evin bahçesindeki çalılıkların içerisinde de patlayıcı maddelerin bulunduğunu belirtmesi üzerine polis buradada arama yaptı.
Çalılıkların arasında yapılan incelemede kova içerisinde halıflekse sarılı vaziyette 1 adet elektrikli fünye ve yaklaşık 6 metre kablo ile irtibatlandırılmış, 750 gram ağırlığında Nitromatik Makine Kimya Nitro Nobel Kimya Sanayi A.Ş. ibareli kullanılmaya hazır bomba düzeneği ele geçirildi.

Bomba uzmanınca yapılan aramada yine aynı ibareler yazılı 750 gram ağırlığında bir düzenekle irtibatlandırılmamış ikinci bir Nitrat kalıbı ve ortadan ikiye bölünmüş 750 gram ağırlığında üçüncü nitrat kalıbı, 43 adet kırmızı renkli beyaz kablolu elektrikli kapsül bulundu. Erhan Ç., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunda patlayıcı maddeleri ve fünyeleri yolda bulduğunu iddia ettiği öğrenildi.

Emniyet'teki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Erhan Ç. tutuklanarak Ferizli l Tipi Cezaevi'ne konuldu. Zanlının terör örgütleriyle bağlantıları araştırılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön