HABER

Evininin önüne park eden ücret verecek mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, evinin önüne otomobilini akşam 18.00 ile sabah 09.00 arasında park eden vatandaşların kesinlikle herhangi bir park ücreti ödemeyeceğini açıkladı.

Evininin önüne park eden ücret verecek mi?

İSTANBUL (ANKA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, konut sahiplerinden park ücreti alınacağına ilişkin çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Evinin önüne otomobilini akşam 18.00 ile sabah 09.00 arasında park eden vatandaşlar kesinlikle herhangi bir park ücreti ödemeyecek. Bugüne dek konut sahiplerinden otopark ücreti alınmadığı gibi, aynı uygulama önümüzdeki günlerde de devam ettirilecek” denildi.

Konutunun önüne gece park ettiği halde borçlandırıldığını belirten vatandaşların, İspark’a yazılı olarak başvuruda bulunulması istenen açıklamada ayrıca, İspark’ın internet sitesinde kendilerine borç çıkan vatandaşların ise borcunun yeniden yapılandırılacağı bildirildi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Evinin önüne park eden ancak borçlu görünen ev sahiplerinden herhangi bir ücret almak söz konusu değildir. Aynı durum esnaf için de geçerlidir. Esnafın da borcu yeniden yapılandırılmakta ve daha önce ödemelerini düzenli olarak yapanlardan yeni bir ücret talebi olmayacaktır. Vatandaşın herhangi bir belge, resmi evrak getirmesine gerek olmayıp, konut sahiplerinin beyanı esas alınmaktadır. Yaklaşık 1 yıldır uygulamaya konulan elektronik sistemden alınan parklanma bilgileri karşılaştırmalı bir şekilde incelenmekte, araç sahiplerinin itirazlarını değerlendirilmekte ve vatandaşların mağdur olmaması için İspark tarafından bütün tedbirler alınmaktadır. İncelemeler bitirilmeden hiçbir araç sahibi veya sürücüsü hakkında herhangi bir yasal takip başlatılmayacak.” (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön