Evrimin kayıp halkası bulundu iddiası

İnsanlığın ilk türü olduğu düşünülen Homo erectus'tan bugünkü Homo sapien'lere evrilme sürecinin kayıp halkası olabileceği öne sürüldü.

Evrimin kayıp halkası bulundu iddiası
Yaklaşık iki milyon yıl önce Güney Afrika'da yaşamış olan "maymun adamların", insanlığın ilk türü olduğu düşünülen Homo erectus'tan bugünkü Homo sapien'lere evrilme sürecinin kayıp halkası olabileceği öne sürüldü.
[** **](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/iki-milyon-yillik-bu-kemikler-gecmisimizi-aydinlatacak/8501/219105/sayfa/1/)
O dönemden kalan iki iskelet üzerinde yapılan yoğun çalışmalarda, söz konusu insanların bugünkü insanla anatomik açıdan benzerlik taşıdığı keşfedildi.
İskeletlerden birisi genç bir kadına, diğeri de 11 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir erkek çocuğuna ait.
Güney Afrika'nın Malapa bölgesinde yapılan kazılarda iskeletleri bulan Witwatersand Üniversitesi öğretim üyelerinden Lee Berger, yapılan analizler sonucunda, kemiklerin sahibi olan türün, insana varılan evrimdeki türlerin doğrudan atası olabileceğini öne sürdü.
Berger, 1.9 milyon yıl önce yeryüzünde dolaşan bu "maymun adamların" araç-gereç yapımına bu tarihten de önce başladığını belirtti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 264 yorum
Bi gidin allah aşkına ne evrimi ya hiç bir maymunun sokaklarda ''ben insan oldum''diye naralar atarak dolaştığını gördümü acaba bu dinsizler topluluğu yeter ya Darwin o.çocuğu bile yalanlarına kendisi bile inanamadı ,sonra sahtecilik ve insanlığı kandırmak diz boyu mynet editörleri siz bu yalanlara niye ortak oluyorsunuz anlayamadım.sineğin dna yapısı da %99 insanınkine benzer şimdi bizim atamız mı oluyorlar.deliriyorum uleyn bu yalanlara....
O dönemden kalan iki iskelet üzerinde yapılan yoğun çalışmalarda, söz konusu insanların bugünkü insanla anatomik açıdan benzerlik taşıdığı keşfedildi. ya bu mynet editörleri kafayı yedi galiba.insan her dönemde insandır nedemek anatomik açıdan benzerlik taşıdığı.bu cümleye kargalar bile güler valla alemsiniz allah akıl kemal versin sizlere....
OFFF OFFFF DAHA KAÇ KERE EVRİM TEORİSİNİ ÇÖKERTECEKLER ARKADAŞ KAÇ KERE ÇÖKERTİLDİ BU TEORİ HALA TUTURUOLAR EVRİM ALLAHI KABULLENMEK İSTEMEYEN NEFİSLERİNE YENİLEN İNSANLARIDA KENDİ SAÇMA DÜNYALARINA ÇEKMEK İSTEYEN ALLAHIN BİNLERCE YIL ÖNCEDEN DAHA KİMSENİN BİLİMİN BSİNİ BİLMEDİĞİ YILLARDAN BERİDİR GÖNDERDİĞİ MUCİZE BİLİMSEL KİTAP OLAN KURANI KERİMİ HATTA TARİHTE AVRUPA KICINI YIKAMAYI BİLMİO İKEN BİZİM ATALARIMIZ MÜSLÜMANLAR AVRUPAYA BİLİMİ ÖĞRETTİLER MÜSLÜMANLAR KURANI KERİME GÖRE HAREKET EDEREK BİLMİN GELİŞMESİNE OLANAK SAĞLADILAR
Evrim teorisi bir çok ülkede artık yasa olarak kabul görüyor. Çöktüğü falan yok.
Kim çökertti? Motorcu Adnan mı?
Bilimi öğretti dediğin tüm müslüman bilim asamları dönemlerinde dinsizlikle suçlandı bilmem haberin varmı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler