HABER

Eylem hazırlığındaki molotofçular tutuklandı

Bursa'da çok sayıda molotofkokteyliyle birlikte yakalanan terör örgütü üyesi 3 kişi tutuklandı.

Eylem hazırlığındaki molotofçular tutuklandı

BURSA (İHA) - Bursa'da çok sayıda molotofkokteyliyle birlikte yakalanan terör örgütü üyesi 3 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Bursa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla Yusuf Ö., Masum O. ve Yusuf D. isimli zanlıları gözaltına aldı. Zanlılardan Yunus Ö.'nün sırt çantasında yapılan aramada, atılmaya hazır 7 molotofkokteyli, evinde ise molotof yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Yusuf D.'nin üzerinde ise sprey boya ve eldiven bulundu. Masum O.'nun da eşkalini gizlemek için

çift pantolon giydiği öğrenildi. 3 PKK üyesinin, yakalandıkları gün Bursa'da mağaza ve otomobillere molotofkokteyli atma hazırlığında oldukları ileri sürüldü.

Zanlıların evinde örgütsel dokümanlar da ele geçirilirken, Yusuf D.'nin 2005 yılında Diyarbakır'da yapılan operasyonları protesto etmek için adliye önünde kendisini yakmaya teşebbüs ettiği öğrenildi. Geniş güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edilen 3 kişi, "yasadışı terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön