HABER

Eylemcinin evi görüntülendi

Deniz otobüsünü bomba tehdidiyle kaçıran ve sabaha karşı düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirilen eylemcinin İzmit'te bulunan evi görüntülendi.

KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait "Kartepe" isimli deniz otobüsünü dün akşam saat 18.00 sıralarında bomba tehdidiyle kaçıran bu sabaha karşı 05.35 sıralarında güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyon sonucu ölü ele geçirilen eylemcinin İzmit ilçesi Erenler mahallesi Nihan Sokak No:38'de bulunan evinde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabaha kadar detaylı arama yaptılar. M.A. ismine düzenlenmiş sahte kimlik kullanan eylemcinin evinde yapılan aramalarda çok sayıda devrimci kitaplar ele geçirildiği öğrenildi. Eylemcinin terör örgütü sempatizanı olduğu ve göze girmek için eylemi bireysel olarak gerçekleştirdiği tahmin ediliyor.

Eylemcinin komşuları ise şahsın bir arkadaşı ile bir yıldır bu adreste oturduğunu ifade ederek, "Kendisini fazla tanımıyoruz. Bir yıldır bu adreste oturuyorlar. Yalnız sürekli kızlı erkekli kalabalık gruplar geliyordu" dediler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön