HABER

Eyüp Fatsa'dan hakkındaki yolsuzluk iddialarına cevap

ORDU (İHA) - AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, bir parti adayının kendisi hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak, "Yolsuzlukla ilgili dosya varsa yapacağı iş savcılığa başvurmaktır" dedi.

Eyüp Fatsa, 29 Mart yerel seçimleri için propaganda yapan bir parti adayının kendisi hakkında söylediği yolsuzluk iddialarına cevap verdi. 29 Mart yerel seçimlerine en hazırlıklı parti olarak girdiklerini ifade eden Fatsa, "Aynı zamanda iddialı bir parti olarak giriyoruz. İddiamız şudur; bir kere kendimize olan özgüvenimiz var. Geçen dönemde vatandaşta oluşturduğumuz samimiyet ve güven var. Hedefimiz AK Parti olmayan büyükşehirlerin tamamını bu seçimde almak. Ordu Belediyesi, bizde olmayan ilçe ve beldelerin tamamına talibiz. Fatsa'da ise hem ilçenin belediye başkanlığına yeniden talibiz hem de 8 beldenin belediye başkanlığına, 5 İl Genel Meclis üyeliğinin tamamına talibiz. Bunu gerçekleştirebilecek hem irademiz ve kararlılığımız var" dedi.

Yerel seçimler için propaganda yapan adayların kendisine yönelik iddialarını da cevaplandıran Fatsa, "Bizim büyüklerimiz tecrübelerine dayanarak bir söz ortaya koymuştur. Demiştir ki, küçük insanlar insanlarla uğraşır, vasat insanlar olaylarla uğraşır, büyük insanlar da sistemlerle uğraşır. Biz insanlarla uğraşmıyoruz. Biz sistemlerle, projelerle uğraşıyoruz. Dolayısıyla küçük hesaplarla kaybedecek zamanımız da, imkanımız da yoktur. Biz bu ülkeyi baştan sona imar etme gibi, bu ülkeyi demokratikleştirme gibi, bu ülkeyi içinde yaşayan her bir insanın benim ülkem diyebileceği bir büyük Türkiye inşa etme gibi heyecanımız ve hedefimiz var. Başkaları bu heyecanı duymuyor olabilir. Başkalarının bu ufku ve vizyonu olmayabilir. Ufuksuz, vizyonsuz insanlarla bizim kaybedecek zamanımız yoktur. Herkes kendi işini yapar. Dosya elde dolaşmaz. Bir insan elinde yolsuzlukla ilgili dosya varsa yapacağı iş savcılığa başvurmaktır. Giderler savcılığa başvururlar. Bilgilerini, belgelerini ortaya koyarlar. Yargı da gereğini yapar" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön