Eyüpsultanlı öğrencilerden Mehmetçiğe mektup

Eyüpsultan Belediyesi Simurg Şehit Musa Özalkan Rami Bilgi Evi öğrencileri, terör örgütüne yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nda üstün başarılar sergileyen Mehmetçiklere destek için mektup yazdı.Düzenlenen törenle haftasonu açılışı yapılan bilgi evinin öğrencileri, kocaman yüreklerinden gelen duyguları minik elleriyle kağıda döktü.

Eyüpsultan Belediyesi Simurg Şehit Musa Özalkan Rami Bilgi Evi öğrencileri, terör örgütüne yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nda üstün başarılar sergileyen Mehmetçiklere destek için mektup yazdı.
Düzenlenen törenle haftasonu açılışı yapılan bilgi evinin öğrencileri, kocaman yüreklerinden gelen duyguları minik elleriyle kağıda döktü. Yazdıkları mektupları, asker ağabeylerine gönderilmesi için Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’a teslim etti.

“Ey şehidimiz gözün arkada kalmasın”
Bilgi Evi’nin açılışında konuşan Başkan Remzi Aydın, "Şehidimiz kendi adına bir eğitim yuvası oluşturulmasını arzu etmişti. Bir anlamda onun vasiyetini yerine getirmiş oluyoruz. Ey Şehidimiz gözün arkada kalmasın, yeni Musa Özalkanlar buradan yetişiyor, yeni pırıl pırıl, güzel insanlar buradan yetişiyor” şeklinde konuştu.

Mehmetçiklere destek için mektuplar yazdılar
Konuşmanın ardından ise Simurg Şehit Musa Özalkan Rami Bilgi Evi öğrencilerinden Yunus Elbir sahneye gelerek, Mehmetçiklere yazdığı mektubu Başkan Aydın’a teslim etti.
Başkan Aydın, duygu ve cesaret dolu mektubu yazan Elbir’i kucakladı, öperek teşekkür etti.
Terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda görev alan Mehmetçiklere destek için diğer öğrenciler de yazdıkları mektupları Başkan Remzi Aydın’a teslim etti.

“Belki çok küçüğüz ama kalbimiz çok büyük”
Törende asker üniforması giymiş iki öğrenci daha Mehmetçiklerimize gönderilmek üzere yazdıkları mektupları okudu. Öğrenciler mektuplarında Mehmetçiklere şu satırlarla seslendiler;
“Sevgili Mehmetçiklerim, merhaba anlı şanlı Türk askeri. İçimdeki hayranlığı sana anlatmak istiyorum. Emin ol ki buradaki herkes kapı gibi arkanda duruyor. Belki çok küçüğüz ama kalbimiz çok büyük. Biz de biliyoruz ki bizim insanlık için bin kez şehit olacak askerlerimiz var.
Orada savaşmakla kalmayıp insanlara örnek oluyorsunuz. Askerlerimiz asla düşmandan korkmadınız. Çatışmaya girdiğinizde şehitliğe yürüdünüz. İşte bunun örneği Musa Özalkan.
Vasiyet olarak okul yaptırılmasını istemişsin. Allah razı olsun sizin gibi askerler oldukça devletimizin, milletimizin bileği bükülmez. Size asla laf söylettirmeyiz, her zaman yanınızdayız. Allah yardımcınız olsun.”
Öğrencilerin okudukları mektuplar, tören alanında duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler