Ezan sesinden rahatsız oldular ve...

Muğla’nın Bodrum ilçesinin Torba Mahallesi'nde bulunan bir camide ezan sesinin yüksek olduğunu iddia eden bir grup kadın, imama sözlü saldırıda bulundu.

Ezan sesinden rahatsız oldular ve...

Mahallenin Torba Camii'nde yüksek sesle ezan okunduğunu iddia eden grup site sakini iddiaya göre cami imamına sözlü saldırıda bulunarak tehdit etti. Olay, ikindi ezanında camiye giden 25 yaşındaki imam Abdullah Ece'nin ezan okuduğu sırada meydana geldi. Bir anda camiye gelen bir grup kadın ezandan rahatsız olduklarını belirterek cami imamına sözlü saldırıda bulundu.

İmam Ece, yapılan şikayet üzerine ezan sesini kısarak kadınları sakinleştirmeye çalıştı. Sözlü saldırıya devam eden site sakinleri, Ece’yi cami avlusunda tehdit etti. Çevrede bulunan vatandaşlar tarafından kızgın site sakini bir grup bayan camiden uzaklaştırıldı. Sözlü saldırı ve tehdide maruz kalan cami imamı Ece, yapılan saldırının ardından polisi arayarak şikayetçi oldu.

Daha sonra site sakinleri ile birlikte karakola giden cami imamı alınan ifadelerin ardından şikayetini geri çekti. Yaşanan olayla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan imam Abdullah Ece, ikindi ezanı okunurken ezan sesi yüksek olduğu gerekçesi ile tepkiye maruz kaldığını belirtti. İmam Ece, “Camide ikindi namazı vakti, tam ezan okunurken oradaki bayanlardan sekiz, on tanesi bize hakaret etmeye başladı. Neden hakaret ediyorsunuz diye sorduğumda ezanın sesi çok yüksek, dediler. Bende tamam diyerek ezanın sesini kıstım. Daha sonra hakaretler ederek sürekli ağza alınmayacak şeyler söylediler. Bizde sabrettik ve polisi çağırdım. Şikayetçi olduğumu söyledim ama daha sonra dinimiz hoşgörü dini olduğu için şikayetimizi geri aldık” dedi.

Karakoldan ayrıldıktan sonra camiye dönen imam Abdullah Ece, bir grup cemaat tarafından karşılandı. Olaya tepkili olan cemaat camide sabaha kadar nöbet tutacaklarını ifade ederek yaşanan olayı kınadı. Bodrum’da bu gibi olayların sıkça yaşandığını dile getiren sendika üyesi bir vatandaş ezanların susmayacağını ve bayrakların inmeyeceğini kaydetti.

Öte yandan cami önünde cemaat ile bekleyen Ece, can güvenliğinin olmadığını belirterek eski görev yaptığı camiye döneceğini ifade etti. İmam Abdullah Ece'nin Torba Camii'nde ki görevinden ayrılmasının ardından cami yeni bir imam atanana kadar imamsız kalacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 396 yorum
Şehitler Ezan Kur an Vatan uğruna savaştı Beğenmeyen VATİKAN a gitsin.
Alacaksın meşe odununu eline..Katacaksın o kokoşları önüne..Yin mi yimen mi,yin mi yimen mi...Bak bakalım bir daha yapabiliyorlar mı şerefsiz Yunan dölleri..
Bunlar kim biliyor musunuz. Bunlar çağdaş cumhuriyet kadınları,bunlar vatansever,bunlar kurtuluş savaşında en önde cepheye erzak silah taşıyanlar. Tabiki hakları vardır. Kurtuluş savaşında ezanlar dinmesine diye canlarını ortaya koymuşlardır. Şimdi de ezanlar sussun diye uğraşıyorlar. Sabaha kadar diskotek seslerinden rahatsız olmayanlar günde 5 defadan 2 dakika okunan ezandan rahatsıZ oluyorlarmış. Allah islah etsin sizi.
bazı insanalrın kalpleri mühürlenmiştir. bazı insanlar cehenneme odun olmak için yaşarlar da bunlar bu dünyada odun olmuşlar yerleri elbette cenennemde odun olmak.!!!
Meseleyi ezana karşı olmak olarak yorumlayarak çarpıtmak, insanlara hakaret etme kolayına geliyor birilerinin. Açın bakın bu konuda bile kısıtlayıcı yasa var ve "cami hoperlörü maksimum 64 desibel açılabilir ve cami içindeki ibadet sesi hoperlörle dışarı verilemez.". der.Hoperlörle aşırı yüksek sesle verilen herşey gürültü kirliliği ve rahatsızlık sınırına girer.Disko içinde, eksoz içinde, satıcılar ve diğer herşey dahildir.Özellikle mahalle içi ve sabah ezanlarında yakın mesafe de inanılmaz rahatsız edici oluyor.İbadeti de başkaları için eziyet haline getirmeyede kimsenin hakkı yok.
sahil kenarında içki içen kişilerde oradan geçenleri rahatsız ediyor başkasının hakkına gasp ediyor ancak bu konuda bahsi geçen cami avlusunu basıp tehdit eden kadınlar acaba gidip içki içenleri tehdit etse sana birşey söyleyeyimmi cami imamını mumla ararlar o kadınlar......yine bir hoşgörü varsa bizim islamda var...
hislerime tercuman oldun alfa.a katılıyorum sana bu konuda bende çok direttim ama başarılı olmadım ne kadar belediyeye şikayet ettiysem olmadı neymiş efendim emeki kentiymiş her köşe başına höperler dikmişler bangır bangır inan şehri terk ettim.
Müslüman kimse ezan sesinden rahatsız olmaz kaç desibel olursa olsun, müslüman değilim ama rahatsızım deyin anlayalım,ya sev ya terket...
soyunda kanında kesin bır ermeni tohumlulugu var senın pislik
diskodan bahsetmiyoruz koca kafalı ezan sesinden bahsediyoruz. kıçın yırtılana kadar istediğin yerde tepin, abarth egzos havası dinle. ne b.k yersen ye ama ezanı karıstırma. sabah ezanı değil seni rahatsız eden nefsin, vicdanın ve kalbin...
kardeşim ezan 2-3 bilemedin 5 dkka sürer. ezan sesi dışarı verilemezmiş, pöh akılını seveyim. camiye uzak müslümanların da o sesi duymaya ihtiyaçları vardır. ezan herhangi bir ses değildir. ibadete çağrıdır ve olabildiğince çok insana ibadet vaktinin girdiğini bildirmek için okunur. eğer bunun herkes duymayacaksa okumanın ne manası var. mesela ezan sesinin yüksekliği değil, anladık biz onu. sen ve senin gibiler de dönsün ve içine baksın, içindeki küfür sesi 64 desibelden yüksek mi, düşük mü? Allah sizi ıslah etsin yine de, idrakinizi artırsın, gerçeği gördürsün. ıslah dileklerimle.
helal olsun ben ibadetinide yapan biri olarak bu yorumu takdir ettim çünkü benim ibadetim bana zaten camiler yakın mesafelerde tüm bodruma her caminin ezanı duyulmasına gerek yok hitab ettiği mahalle duysa yeter ayrıca namazda gözü olanın ezanda zaten kulağı olacağı için aşıorı gülültülü bir ezana hiçö gerek yok...
SEN RAHATSIZLIĞINI ÖLÜNCEDE VERİLECEK SELA İÇİNDE KULLAN. ALLAH ISLAH ETSİN SENİ.EZAN SESİNE EZİYET DİYEN Bİ BİZİM TOPLUMDAN ÇIKIYO AMA KİLİSE ÇANINA DESİBELİ YÜKSEK DİYEN YOK...DİNİMİZ HOŞGÖRÜ DİNİDİR UNUTMAYIN
BAK DOSTUM BIRILERI BIRSEYLER YAPIYOR SEN VE SENIN GIBLER DESTEKVERIYOR BURASI MUSLUMAN BIR ULKE TABIKI EZAN SESI CIKACAK TABIKI OKUNACAK ORASI DISKO FALAN DEGIL ORASI MUSLUMANLARIN IBADETHANESI KONUMALARINI GUZEL SEC SENIN YAZDIGIN BU ANLATIM DIYERLERININ KAFALARINIDA KARISTIRIR EGLENCE ACIK HAVA KONSELRI DISKO SEYYAR SATICILAR KULLANDIKLARI MEGOFONLR ICIN GECERLIDIR O BILMEDIĞİN YASA TÜZÜĞE İYİ BAK EZAN SESI ICIN DEGIL OK.HERKEZ VE SENDE BENDE ÖLECEGIZ SENINDE SELAN VERILECEK BENIMDE YINE CAMIDEN KALDIRILACAK NAAŞLARIMIZ DEĞİLMİ.SAYGILAR
evi caminin avlusuna yaparsan nakadar kısarsan kıs bişe olmaz azısık saygı adam kıstım siyo ezan lan bu ezan konser değil o olsa bangıur bangır sinlersiniz bide sabahın körü yada gece geç saat de değil modernlik le bağnazlığı karıştırma dınsiz insan yobazlaşır 2 dakka tahammül edememiş yosmalar
Ezan sesi duymak istemeyenin Türkiyede işi ne. Burası Türkiye beğenmeyen defolur gider. Cami basmak imama saldırmak kimin haddine. bu memleketin insanının dini değerleriyle uğraşmasınlar. sonuçları ağır olur. Herkes dinini yaşamakta serbest ama dinime karışan olursa bizlerde dinimizi savunmasını biliriz. ezan dinmez, bayrak inmez böyle bilinsin.
Metrelerce yükseklikte Minareler yapıyorsunuz sonra gavur icadı dediğiniz o hoparlörlreri o minarelere yerleştirip avazınız çıktığı kadar çoğunlukla çirkin bir sesle bağırıp çağırıyorsunuz madem o kadar müslümansınız ezan bundan yüz sene yaklaşık öncesine kadar nasıl okundu ise öyle okusanıza ama tabi o metrelerce yükseklikteki minareye kim çıkacak değilmi
o zaman bu kadar araba yoktu,kim duyar bu devirde minareden okunan ezanı. mesela sen hoparlörden bile duymuyorsun,duysaydın ona icabet ederdin.
Yuh yaaa Ezan sesinden rahatsız olmak nedir yaaa.... Duymak için can atıp, duyunca mutlu ve huzurlu olacağın sesten rahatsız olmak nedir. Rahatsız olan bir grup insancıklar rahatsızsa ezan okunmayan ülkelere defolsunlar... Burası Müslüman bir ülke..
Burası derken neresi ? Burası Türkiye Cumhuriyeti ! Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti ! Müslüman bir ülke için İRAN ? SURİYE MISIRA gidebilirsiniz :)
helal sana kardesim
sayın arkadaşım konuyu çarpıtmayın, 4 yıldır hemen caminin bitişiğinde oturuyorum, ezandan değil ezanın 2 minarede 4x2 8 adet hoperlörden ve hoperlör sesinin sonuna kadar açıklığı yetmezmiş gibi ezanı okuyanın bağırması eklenince çıkan ses, cidden rahatsızlık veriyor. hele hastan yada bebeğin varsa gel de bir gün bunu yaşa lütfen. şimdiye kadar etmedim ama, diyanete şikayet edilse hemen gelip ses kirliliği ölçümü yapıyorlar ve eğer yüksekse sesi kıstırıyorlar. lütfen bunu da not edin.
çağın hastalığı maalesef.. tatil bölgelerinde hemen hemen her camide böyle sıkıntı var.. bir takım müslüman olduğunu ifade eden fakat ezan sesine bile tahammülü olmayan tatilci zihniyet ezan sesinden rahatsız oluğu için ses kıstırmaca, susturmaca politikası izliyor.. yazıklar olsun bu davranışta bulunan insanlara..
ordaki kadınlar gece yarılarına kadara çalan müzikten rahatsız olmuyorlar gece içip sarhoş sarhoş gezen ayyaşların attıkları naralardan rahatsız olmuyorlar ama ezandan rahatsız oluyorlar ;ulan rahatsız oluyorsan git evini dağın başına yap katlk
ötekileşen insanlar malum parti yüzünden dinden islamdan müslümandan nefret eder hale geldi.yakında topluca din değişitirmeye başlıyacak halk o zaman malum parti kına yakar artık.
imama kızıp oruç bozdum derler öbür tarafta. aklınız yokmı aptal mısınız siz.!!!
bunların rahatsızlıkları ezan sesinin yüksek olması falan değil düpedüz din düşmanlığı yoksa giderler adam gibi biraz daha sesin kısık olmasını söylerlerdi..burda imamlarımıza çok iş düşüyor..bu kadar düşmanı varken mümkün olduğu kadar güzel sesle insanları cazip gösterecek halde okumalıdır belkide sırf ezan sesinin beğenip namaza başlayıp kurtulaşa eren olur.
yorumunuza katılıyorum ve ALLAH ıslah etsin diyorum bu din düşmanlarını
bravo yazınız çok güzel .ezan güzel seslilerce ve makamında okunmalı
hadi ezanı sevmiyorsun hadi imamıda sevmiyorsun camiyide sevmiyorsun ama biraz saygı ya birazcık saygı...
imam dediğin sarık cüppe sakal o iğrenç karikatürlerdeki gibi değil mi .Size göre tüm modern insanlar açık kapalılar sakallılar tukaka bırakın dış görünüşü kimse size kapanın namaz kılın demiyor ama kılanlara da başartüsüne de saygı gösteriin .Gezi olayların da sahte haberleri gerçekmiş gibi sosyal ağlar da benimsediniz diğer yandan bu olaylara da asparagas diye yalanlıyorsunuz. İstediğiniz saygıyı biraz hakedin ya...
Ezan sesinden rahatsız olacak kadar bu ülkenin değerlerine yabancı olan kadınları kınıyorum. Zira Bodrom'da her çeşit eğlence yeri var, buralardaki müzik sesi daha mı az? Disko'ları, bar'ları, müzikli eğlence yerlerine baskın yaparak oraların sahiplerine de tehdit ve hakarette bulunacak mı bu bayanlar? Sanmam. Cami imamı "Dinimiz hoşgörü dinidir, bu nedenle şikayetten vazgeçtim" demiş. O vazgeçse de adli soruşturma sürecektir. Çünkü imam bir devlet memurudur ve görevinden dolayı, görevi sırasında saldırıya uğramıştır. Re'sen kovuşturulması gereken bir suç vardır ortada.
bizim insanimiza imam ne zaman lazim ya cenazede yada nikahta... ezan sesinden rahatsiz olanlari birakalim ama cenaze oldugu zamanda imamin ve ezanin lazim oldugunu anlarlar o zaman...hayat doğduğumuzda kulağımıza okunan NAMAZSIZ EZAN ile yine öldüğümüzde kılınacak olan EZANSIZ NAMAZ arasındadir.. simdi NAMAZSIZ EZANDAN rahatsiz olurlar ama EZANSIZ NAMAZIN vakti geldiginde EZANI cok ararlar...
arkadaşım ezandan rahatsız olan yok orada. haberi nerenle okuyorsun. bunun imanla alakası da yok. ezanı okurken kullandığı aygıtın sesinden rahatsız oluyor insanlar. peygamber bile cihazla ezan okumayı yasaklamış.aç da oku. senin gibi emevi dini yaşayanların lafları bunlar. Allah bilir ne abdesti ne namazı biliyorsundur. 167 salak da beğenmiş yorumunu. eh sizin gibiler yüzünden bu ülke bu halde zaten. O kadınların en büyük hatası hakaret etmeleri. ahlaksızlık yapmışlar.
durumu ne kadar güzel özetlemişsiniz.tebrik ederim.
diplerinde diskoların, teknelerin ve otellerin müzik sesleri ezanın sesinin 3 katı daha fazla DESİBEL gübü ile bangır bangır çalar hiç rahatsız olmazlar , hemde gün boyunca, halbuki bir ezan maksimum 3 dk sürer...
Olayın arka perdesini bilmeden yorum yapmamak gerek. AKP nin çıkardığı kanunlara göre 65 desibel üzeri sesleri şikayet etme hakkına sahipsin. İmam Torbadan ayrılmak için sesini yüklseltiyor olamaz. Kendisine aylardır rica ediliyor du sesi normal ölçülerde olsun diye niye dinlemedi.
kimse boşuna demogoji yapmasın. burdaki olay imamların ezanı güzel okuyup okumaması değil. Sol görüşlülerin yoğun olduğu bir yer bodrum ve adamlara din inanç batıyor bu kadar basit.. Ama burası müslüman bir ülke ve o ezanlar susmadın diye nice canlar verildi. kimin işine gelmiyosa terketsin ülkeyi. müslüman olmayan ülke çok tercih meselesi sonuçta..!
sol görüşlülerde haklısın ancak şunuda belirmek lazım ki İslamiyet güzellikler dinidir. güzel ahlak iyi huy esastır İslamiyette. her işini her ibadetini attığın her adımı güzellikle atacaksın ki örnek olacaksın. bu bağlamda ezanı da güzel okuyacaksın. yüz yıllardır bu yüzden ezan makamla okunuyor bu ülkede türkler bunu başlattıktan sonra mısır suud. gibi ülkelerde ezanı makam ile güzelsesli insanlara okutmuşlardır. velhasıl kelam ezan güzel okunmalıdır ki bu kokonolar ağzını açamasınlar..gerçi bunlarda öyle bir ağız varki gene açarlar o koca ağızlarını kokoşlar
diren imam :)
adi aşşağışık şıllıklarrr disko sesinden rarahatsız olmazlar 2 dakikalık ezana tahammül edemeyen sözde müslümanlarrr
Disko sesi rahatsız edici değildir ki onlarında limitleri var uymak zorunda oldukları ve desibel cihazları takılır devlet tarafından disco vb. mekanlara. Seviye aşıldığı anda ses sistemini otomatik kapatır desibel cihazı. Ama camilerde böyle bir desibel cihazı yok her hoca açtıkça açıyor sesi neden acaba? Cehaleti bırakın artık sene 2013
musluman yada değil SANANE..HERKES SENİN İSTEDİĞİN GİBİ YAŞAMAK ZORUNDAMI?
sözde müslümanlarmı??senin sözde müslüman dediğin insanlar bile ezan sesine tahmmül eder..göstermelikt e olsa..bunlar tamamen dinsizler.......
hemen sarıklı cübbelileri yerleştirmeli dimi. örümcek beyinli dingil seni. senin gibi dangalaklar yüzünden ülke bu durumda zaten.. Allah sizin gibi din simsarlarından korusun müslümanları. şalvarın altından her türlü naneyi yersiniz başkasının karısına kızına bıyık burkarsınız ama işinize gelmeyince din elden gidiyor. sizin gibileri yok etmek lazım bu ülkeden.
Yine kıyı tarafları karalama kampanyası. Merak Etmeyin Akp gelirse kıyılara camileri yıkıp AVM diker.
Başbakan derse ki komşularınızı gürültü yaparsa şikayet edin diye olacağı bu olur hep bir taraf mı şikayetçi olacak bunlarda rahatsız olmuş şikayet etmişler.
ALLAH sanda hidayet versin
ULEN BU AG OROSPULARININ AMININ İÇİNE KIZGIN ŞİŞ SOKUP YAKACAKSIN AG KARILARI AMINIZI GÖTÜNÜZÜ ACACAĞINIZA EZAN SESİ DİNLEYİN
Onların yaptığı çirkin, ama seninki onlarınkinden de çirkin bir söz olmuş!
o karılara helal olsun senin gibi faşit müslümanlara karşı boyun kaldırıyorlar.
edep
senin ezanı nerenle dinlediğin yazdıkarından belli kara cahil.
selcuk1111 ismine soktugum cybra ananiz hangi kerhanede gidip bir basacamda
yapma ya Müslüman ülkeymiş. ne o islam devleti mi ilan edildi türkiye iran gibi? bizim haberimiz yokta. sıktı artık bu Müslüman ülke naraları. sen Müslümansan Müslüman kal, bize ne, ülkeyi kendi tekeline alamazsın. madem laik bir ülke Müslümanlığı resmi bişymş gibi sunamazsın. bende şikayetçiyim burada ki imamdan adamı gırtlaklıyorlar sanki, var gücüyle bağırıyor. tamam anladık dinine bağlısn da ne bu hırs yani (: detone olana kadar bağırıyor adam yazık kulak bu da. Türkiye islam devleti değil bu ülkenin adı TÜRKİYE CUMHURİYETİ! Ha islam ülkesi isteyen varsa yürsn irana, görelim ense traşını
Hiç kimsenin sesten rahatsız oluyoruz diye cami basacağını zannetmiyorum. Mutlaka altında başka bir neden vardır. Bir de olaya tam tersinden bakın imam birini taciz etmiş olamaz mı? Sakın bana din adamı onu yapmaz diye cevap vermeyin. Yüzlerce örneği var geçmişte. Tek tek isim isim bulur sıralarım.
VALİDE HANIMA SAYGILARI
Bilirsiniz turuzim yerlerinde gece 12 den sonra müzikli yerlerin kapalı ve sesin çevreyi rahatsız etmemesi gerekiyor güvenlik kolları ellerinde cihaz hergün ölçüyorlar en ufak bir rahatsızlık verdimi çevreye basıyorlar cezayı türizim bölgesinde yaz aylarında % 80 yabancı insanlar tatil amaçlı ikamat ediyor sizce imamların ezan okurken kıçına biber sürülmüş gibi bağırmaları normalmi
BU YORUMU YAPAN SEN DİN KALENDERİ VE YORUMUNU BEĞENEN 7 KİŞİNİN POPOSUNA MİNARE GİRSİN DİYECEM AMA GÜNAHA GİRECEĞİM İÇİN DEMİYORUM ))))))
tabi imam da 5 saat kesintisiz ezan okuyordu değilmi?
imansiz kafir begenmiyorsan siktir git EZANIN olkunmadigi bir ülkeye serefsiz seni doguran yetistiren anaya ben ne diyeiym artik!
burası halkının çoğunluğu müslüman bir ülke kusura bakma beğenmeyen defrolup gitsin ezanın sesi ulaştığı yere kadar ulaşacak duymayıp namaza kalkamayan olmasın diye beyinsiz mahluklar
İmamın deyilde senin kıcı bir şey kaçmış herhalde...
gece yarısından sonra diyosun farkındasın herhalde!!
Bu ezanlar ki Şehadetleri dinin temeli,Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.Her şeyi hallettik sıra ezanı susurmaya mı geldi.Kalbinde azıçık imanı olan müslümanlar avrupadan gelince ezan sesine olan hasretliklerini nasıl gidereceklerini bilemiyorlar.Tabi ki yer Bodrum fuhuşun meşru cenneti.Sakinleri dersen içinden yüde 30 müslüman çıkar onların da çoğunun sadece nufüs cüzdanında müslüman yazar.Alınları secdeye değmemiştir.Ezandan da rahatsız olurlar namazdan da,hatta müslümanlardan bile.Yarı bellerine kadar çıplak kadınların namza ezana saygı duymalarını beklemek olmaz.Onlar sabaha kadar içer
onları ezan sesi değil din rahatsız etmiştir.. bugün hristiyan insanın bile huzur verici dediği ezan sesinden rahatsız olunmaz..
70 YIL BOYUNCA TÜM İMANSIZLARI DEVLETİN TÜM KADROLARINA YERLEŞTİRMİŞLER,ALLAH,NAMAZ,İMAN DENİLDİĞİ ZAMAN DÜĞMEYE BASIP ASKERİYE İLE ORTALIĞI SUSTURMUŞLAR,KUKLADAN SAĞCI LİDERLERİ BAŞBAKAN YAPIP KADROLAŞMAYA DEVAM ETMİŞLER.EEEEE ŞİMDİ 70 YILLIK İMANSIZLIK ÜZERİNE KURDUKLARI SİSTEM YERLE BİR OLDU,ASKERİYEDE Kİ YANDAŞLARIDA YOK ARTIK,,, EEEE NE VAR TABİİİ Kİ TABANLARI ,BU SİSTEMİN DEVAM ETMESİNİ İSTEYEN LOZAN CILAR,MÜSLÜMAN BİR DEVLETİN YÜKSELMESİNİ İSTEMEYEN DIŞ MİHRAKLAR YANİ NE KADAR SİLAHLARI VARSA ÇIKIP SIKIYORLAR....NE Mİ OLACAK KORKTUKLARI OLACAK BUNU ONLARDA BİLİYOR ARTIK
hangı musluman devlet yükselecek hepsı kan gölü sıra bızde mürıd bey
bilmem farkındalar mı ama bu millet o ezan sesi susmasın diye can verdi daha çok şey söylenir ama şimdilik neyse bu arada saldırgan kadın değilde erkek olsaydı şimdiye çoktan canını okumuştu yüce devletimiz hatta kimsenin şikayetçi olmasınada gerek yoktu kadın ve aileden sorumlu bakanlığımız ülkemizin tüm kadınları adına bizzat şikayetçi olur toplumda o şahıs hakkında idam kararı verilmesini felan beklerdi ama gerçekler farklı kadınlarımızın haline de sadece küçük bir örnek olmuş bu olay :)
Rivayet edilir ki, evliyaullahtan Ebu Haddad isminde bir zat varmış.Sanatı demircilikmiş. Bu zat ne zaman ezan sesini duysa durup dinlermiş.Hatta ezan başladığında çekici yukarda dahi olsa indirmeden öylece beklermiş, konuşmadan, kımıldamadan ta ki bitene kadar.Öldüğü zaman cenazesi götürülürken ezan okunmaya başlamış.Tabut o anda ağırlaşmış ve kimse tabutu kımıldatamamış. Ancak ezan bitince tabut yerinden oynatılabilmiş.İşte Ebu Haddad bu derecesine ezana olan saygısından ulaşmıştır.(İmamı Gazali)Sonsuz hürmet göstermemiz gerekirken nedir bu tahammülsüzlük,yapmayın Allah aşkına!
sen kime ne anlatıyorsun. bu kokonalar biz hıristiyanız rahatsız oluyoruz diye yırtınıyorlar. orada 10binlerce turist var rahatsız olmuyorlar ama bu kokonalar rahatsız olıyorlarmış. bırakın efendim rahatsız olsunlar. imamada kızıyorum. nedn sesini kısıyorsun ki anfinin. zaten çok düşük seviyede okunuyor ezan o camide.
Türkiye'nin GEZİCİ hainleri bunlar işte. Lanet olsun Ezanı istemiyorum diyen şerefsizlere. Bu Ezana karşı çıkan güruh İzmir'de Denize dökülmeyenler. Türkiye bu şerefsizlere kalmayacak. Bunlar zıbarmaya başladı. GEZİCİLERE LANET OLSUN.......
ezanın sesi yüksek çıkmış olablir..ne kadar yüksek sesle çıkarsa çıksın zaten süresi ne kadarki ortalığı ayağa kaldırıyolar..ama görüyorum ki 2 dakika bile ezan sesine katlanamayan insanlar var,hemde bu müslüman ülke olan Türkiyede yaşanıyor. durum çok vahimm..Cenabı Allahın gücüne gider bu işler.ezanın sesini kıstırmakda nedir arkadaş!
çanakkalde sağ kalmayan 57. alay hepsi namaz kılalarkenki fotolarıyla hafızalarımdayken kurtuluş savaşımızın mimarları sütçü imamlarken nene hatunlar gibi dini kimlikli kişilerken ve çanakkalede ölenlerin hepsi dinadar anadolu insanıyken ve tek mezar taşı olmayan mezhepsizle neden kudururlar ki bu vatanın gerçek sahipleri şehitliklerde yatmakta gidin bakın 40 yılda pkk ile verilen mücadelede şehit olan ların hepsi dinadar anadolu insanları hepsi sünni osmanlı evlatları nedense bu batıni itler çanakkalede tek mezar taşı bile olmayan bu eşşekler şimdi dinimize küfreder olmuş lar
BUNLARIN KOCALARI NERDE ACABADA KENDİLERİ GELDİ CAMİ BASMAYA BELKİDE İŞ YAPARKRN EZAN OKUNUYORDUR PİSKOLOJİK OLARAK ALET İFLAS EDİYORDUR
la sen beni güldürdünya ALLAH daseni güldürsün
ben bu ulkede yasayan muslıman bırı olarak...ezan sesınde helede sabah ezanı sesınden o kadar etkılenıyorum kı yatagımdan kalkıp dınlıyorum ve o kadarda mutlu oluyorum kı bunu duygularımla anlatamam...burası türkiye herseyı yakıstırabılırler ama ezan sesını asla dındıremezler...rahatsız olan varsa cekıp gıtsın...ben dıkılıdekı sıtelerde camı olmadıgını bılıyorum...nedenıde ezan sesınden sıte sakınlerı rahatsız oluyormus...yahu ezan sesı dınlemek ıstemeyen dısarı ulkelerde yazlık alsın..burda ne ısı var...eskıler anlatır ezan sesı olmayan yerde baska seyler olur.bence hıc ugrasmasınlar derım...
Kimse kimseyi hangi kosul olursa olsun rahatsiz etmeye hakki yoktur kis kardesim sesini kendinle allah arasinda olan seyi kimseyi rahatsiz etmeden yapiyorsan yap millete neyi ispatlamaya calisiyorsun allahin beyinsiz toplulugu.
herzaman inanan insanlar böyle seviyesiz son derece kalitesiz eleştirilere maruz kalacaktır. bilmiyorsan öğren kardeşim burası bir islam ülkesidir. burda ezan sesinden rahatsız olan yoktur. yanlış tohumlar dısında.
asıl sen kendini ne zannediyon ortada bi beyinsiz topluluğu varsa o toplulukta bulanacak kişi sensindrr haddini bilde konuşş ....dinsel görevini yapan imamı tamamn destekliyorm en doğru işi yapıyor bodrumda tatil yaparken rahatsız olmş bi grup kadının söylediği hiç birşeye inanmam imamı tehdit etmek ne demekk kendilerini ne zannediyolr gitsinler müftülüğe olmadı bakanlığa....vede amerika çin almanya gibi müslüman azınlığın az olduğu ülkelerde bile sorun yaşanmazken kendi insanımızın böyle bir terbiyesizliği yapması iğrençç bir durumdur ...
geri zekalı müslüman değilsen ayrı islamda namaz ve vaktindede yüksek sesle insanları allaha ibadete cağırma var onun için
burası müslüman bir ülke rahatsız olan defolup gitsin cehnenemde yandıklarında da ocağın altını kısın diyecekler ama temelli açılacak
Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil ama yorumlarda kimse imamlara bir şey söylememiş, onlarda kul ve hatasız kul olmaz. Buradaki imam sesi kısmış. Diğer taraftan ezan okumak bir yetenektir, sanattır. Bazı imamlar var, adeta camiye gelme der gibi ezan okuyor, adam belki çok dindar ama ezan okuma yeteneği yok, imam olur olmaz okuyor. Bazı imamlarda müthiş ezan okuyor, gırtlak var, eğitimli ve yetenekli. Diyanetin ezan okuma yarışmaları varsa buralara sadece imamları yarışmacı olarak seçmemesi lazım. Kim haklı kim haksız biçiminde yumurta tokuşturmaca oynamak kaosu getirir.
Hocam sende iyi başlamışsın ama kötü bitirmişsin. sana hakaret eden onlar sen neden şikayetini geri çekiyosun ki. o kokoş ve nonoşlar biz müslümanlar geri adım attığımız sürece daha çok camii basarlar. o yunan piçlerini mahkemelerde süründürmek lazım. bak o pisliklerin kurduğu ekşi sözlükmüdür nedir pisliklerin sitelerinde din peygamber kuran her şeye küfür etmeyi görev sayan zevatlar türemiş bir an ünce bunlardan mahkemeler vasıtası ile hesap sormak lazım yoksa bunlar müslümanları alt etme uğraşındalar.
NAMAZDA GÖZÜ OLAMAYAN İÇİN NAMAZA DAVET DAYANILMAZ BİR SES GİBİ GELİYOR DEMEKKİ
ASLINCA EZANA BİLE GEREK YOK.ZATEN İÇİNDE DİN AŞKI OLAN EZAN OLMADAN GELİR İBADETİNİ YAPAR.VE İNANIN HOCALAR HOPARLÖRÜN SESİNİ İNANILMAZ AÇIYORLAR. EZAN EZANLIKTAN ÇIKIYOR.CEVAP YAZACAK ARKADAŞLAR.NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYIN ÖYLE YAZIN.
sabah ezanı okuduğunda köpekler bile uluyor her canlı Allah'ı anıyorken, Allah'ın bize verdiği beyin ile bizi hayvanlardan ayırt eden özelliğimizle bunu göremiyorsak bunada benim diyeceğim bişey yok..
işte bir sözüm ona aydın daha siz hiç bir zaman islamı anlamıyacaksınız çünkü zaten anlanak istemiyorsunuz ..ama dedeniz ebu cehil bile söndüremedi bu islam ateşini siz hiç söndüremezsiniz...yazıklar olsun sizin gibi zihniyetlere....
dinsiz herkesi kendin gibi dinsiz mi sandın ne demek ezan okunmaz.Cehennem azabından kurtulamayacaksınız ebu cehilin torunları
Diğer Haberler