HABER

"Fabrikama haciz söz konusu değildir"

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, kulübün borçları yüzünden kendisine ait fabrikaya haciz geldiğine dair haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Canaydın, kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat ve yönetici Mehmet Helvacı ile birlikte Galatasaray A.Ş.'nin Mecidiyeköy'deki merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray'ın gündemindeki konular hakkında bilgi verdi.

Galatasaray Kulübü'nün, 4 banka ile kredi sözleşmesi bulunduğunu belirten Canaydın, hepsiyle sözleşmeleri yeniden yapılandırıp, borçları en kısa zamanda ödemek için çalıştıklarını kaydetti.

Canaydın şöyle konuştu:

"Fortis'le de herhangi bir problemimiz yok. Zaten yeni bir anlaşma içindeyiz. Yanlış anlaşılmadan dolayı, fabrikama haciz gittiğine dair haberler çıktı. Öyle bir şey yok. Banka ile görüştük, böyle bir şeyin olmadığını belirttiler. Bu haber hem ticari, hem şahsi prestijimi zedelemiştir. İnşallah tüm banka borçlarından kurtulacağız."

Banka kredilerini kapatmak için ciddi projeler üzerinde durduklarını, ellerinde 2 önemli proje bulunduğunu vurgulayan Canaydın, "Biri Riva arazisi ile ilgili proje. Bu konuda genel kurulda aldığımız yetkiler doğrultusunda önemli adımlar atıyoruz. Riva arazisiyle ilgili 2 ciddi teklifle ilgileniyoruz. Hangisi Galatasaray'ın çıkarına ise onu değerlendireceğiz ve bu çok kısa zaman içinde sonuçlanacak" dedi.

Özhan Canaydın, Seyrantepe Stadı'nın inşaatını, gelecek yılın ilk aylarında başlatacaklarını söyledi.

Başkan Canaydın, Galatasaray Kulübü'nün son divan kurulu toplantısında, kulübün gelirleriyle ilgili spekülasyonların yapıldığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Divan kurulu toplantısında, gelirlerimizde şişirme yapıldığı şeklinde konuşmalar oldu. 68 milyon YTL'lik bonservis bedelinden söz edildi. Evet, bu bir bonservis bedelidir. Ama Galatasaray Spor Kulübü Derneği üstündeki profesyonel futbol takımımızın, mahkeme ve bilirkişi kararıyla 68 milyon YTL'lik değerle, futbol A.Ş'ye devrinden meydana gelen bir gelirdir. Tabii ki bunu kulübümüzün gelir hanesine yazdıracağız. Ayrıca 21 milyon YTL de amatör şube ve altyapımızın futbol A.Ş'ye devriyle elde edilen bir gelir var. Bunlar divan heyetimize yazılmış ve onlarla paylaşılmıştır, ama niye bazı arkadaşlar bunları görmeden konuşuyorlar, anlayamıyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön