Fahir Atakoğlu, 9 Mart'ta İstanbul'da

ANKARA (ANKA) - Ünlü piyanist Fahir Atakoğlu, 3 dalda "Grammy" aday adayı olan son albümü "Istanbul in Blue" ile 9 mart'ta Başkentlilerle buluşacak.
Atakoğlu Türkiye turnesi kapsamında gerçekleştirdiği İzmir ve İstanbul konserlerinin ardından son konserini Ankara'da verecek.

MEB Şura Salonu'nda gerçekleştirilecek konserde, Atakoğlu'na, basçı Matt Garrison, Grammy ödüllü davulcu El Negro Hernandez, kuşağının en iyi gitarislerinden Wayne Krantz ve saksafoncu Bob Franchescini eşlik edecek.

Sanatçının, "Istanbul in Blue" albümü "Contemporary Jazz Instrumental Album", "Album Of The Year" ve "Instrumental Composıng" kategorilerinde, önümüzdeki sene verilecek 51. Grammy Müzik Ödülleri'nde aday adayı olarak gösterildi.

Konserin basçısı Matt Garrison, Berklee Müzik kolejinden mezun olduktan sonra, Steve Coleman, Pat Metheny, John Mclaughlin, The Gil Evans Orchestra, John Scofield, Chaka Khan, The Saturday Night Live Band gibi müzisyenlerle birlikte çalıştıç.

Davulcu, El Negro Hernandez ise ilk Grammy ödülünü 1997'de Roy Hargrove'un "Crisol" parçasıyla aldı. McCoy Tyner, Michel Camilo, Michael Brecker, Arturo Sandoval gibi usta can sanatçıları ile çalışan Hernandez, "Live in Blue Note" albümü ile 2004'te ikinci Grammy ödülünü aldı.

Birçok ünlü müzisyenin yanında, 1996 ‘da Aretha Franklin ile birlikte çalan ve RMM "Beatles'a Saygı" turnesine katılan konserin saksofoncusu Bob Franchescini, şu an Paul Simon ile çalışıyor.

Gitarist, Wayne Krantz, 1991 yılından bu yana kendi adıyla 6 albüm çıkardı. Wayne Krantz, Anthony Jackson, Cliff Almond ve Ari Hoenig'in yer aldığı grubu ile New York'ta sahne alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler