HABER

Farenin kemirdiği burun yeniden yapıldı

Farenin kemirdiği burun yeniden yapıldı

Mersin'in Tarsus ilçesinde, 4 yaşındayken burnunu fare kemiren 19 yaşındaki Semra Çiçek, Kaymakamlık'ın desteğiyle estetik ameliyat olarak yeni görünümüne kavuştu.

Gece uyuduğu sırada burnunun büyük bölümünü fare kemiren Semra Çiçek, 15 yıl boyunca büyük sıkıntılar çekti. Burnunun görüntüsü nedeniyle psikolojisi bozulan, okula gidemeyen Çiçek'in imdadına 15 yıl sonra Tarsus Kaymakamlığı yetişti.

Çiçek ailesinin 8 çocuğundan biri olan Semra Çiçek, uzun yıllar katlanmak zorunda kaldığı bu görüntüden, Şahin Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın'ın Kaymakam Abdulhamit Erguvan'a başvuruda bulunmasıyla kurtuldu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde ameliyat ettirilen Çiçek, yeni görünümüne kavuştu.

Muhtar Hüseyin Aydın, "Mahallemiz sakinlerinden Semra Çiçek, henüz 4 yaşındayken baraka şeklindeki evlerinde uyuduğu sırada fare ısırması sonucu burnundan olmuş. Küçük yaşta bunalıma düşmüş ve psikolojik sorunlar yaşamış. Kaymakam Abdulhamit Erguvan'a durumu bildirdim ve yeni bir burun yapılması talebinde bulundum. Kaymakam Erguvan büyük bir duyarlılık gösterip, şu anda 19 yaşında olan Semra'nın Balcalı Hastanesi'nde ameliyat olmasını sağladı. Semra şimdi yeni bir burna kavuştu ve depresyondan kurtuldu. Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön