Fatih Altaylı'dan Muharrem İnce'ye: Kaybetti

Muharrem İnce'nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı teklifi canlı yayında açıklaması gündeme bomba gibi düştü. İnce'nin açıklamalarıyla beraber CHP'de kurultay ve liderlik tartışmaları alevlenirken, gazeteci Fatih Altaylı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin 24 Haziran seçimlerinin ardından yaptığı ilk görüşme parti içi krize dönüştü. Muharrem İnce'nin dün Meclis’te, “Kılıçdaroğlu’na özel görüşmede onursal genel başkanlık teklif ettiğini” açıklayarak “Hayır derse örgüt bu işi kendisi çözecektir” açıklamasını yapması Kurultay ve liderlik tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

Genel merkez kaynakları CHP liderin Kılıçdaroğlu’nun olağanüstü kurultay çağrısı yapmayacağı kesin dille vurgularken, Kılıçdaroğlu'ndan da İnce'ye tepki geldi. Gündemlerinde 'kurultay' olamadığını, erken seçime hazırlandıklarını belirten Kılıçdaroğlu, İnce'nin açıklamalarıyla ilgili "siyasi nezaketten uzak" yorumu yaptı.

Tüm bu yaşananlar "CHP'de kılıçlar çekildi, liderlik savaşı başladı" yorumlarına neden olurken, gazeteci Faith Altaylı, Habertürk Gazetesi'ndeki bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

'ADAM KAZANDI' TEPKİSİNİ HATIRLATTI

Muharrem İnce'nin 24 Haziran akşamı gazeteci İsmail Küçükkaya'ya attığı 'Adam kazandı' mesajını ve sonrasında yaşananları hatırlatan Altaylı, "Gazeteci sormuş, siyasetçi yanıtlamış, gazeteci de yanıtı yayınlamıştı. İnce, Küçükkaya’yı aslanların önüne attı? 'Dostça bir mesajdı. Yayınlasın diye yazmamıştım. Hata bende, güvendim.' Oysa Küçükkaya gazeteciydi ve gazeteci olarak sormuştu sorusunu. Yaptığında bir ayıp yoktu." ifadelerine kullandı.

'YAPILAN ADAPSIZLIKTIR, KAYBETTİ'

Muharrem İnce'nin o gün İsmail Küçükkaya'ya tepki gösterdiği davranışı, bugün kendisinin Kılıçdaroğlu'na yaptığını savunan Altaylı, şu ifadelere yer verdi;

"Bir aile yemeğinde, dostça yapılan konuşmayı açıkladı.

Muharrem İnce’ye göre, bir gazetecinin bir siyasetçiye sorduğu sorunun yanıtını yayınlaması “ayıp” ama aynı parti çatısı altında, ülkenin geleceği için kader birliği etmiş iki adamdan birinin dostça yediği bir aile yemeğinde konuştuklarını ertesi gün herkese söylemesi “normal”.

Elbette siyasetçi siyasetçinin kurdudur.

Elbette koltuk sevdası olacaktır.

Elbette başarısını partinin başına geçerek perçinlemek isteyecektir Muharrem İnce.

Ama bunu yaparken en basit zarafet kuralından uzaklaşmak, dahası iki gün önce başkasına yaptığın suçlamanın beş beterini yapmak doğru bir şey değildir.

Böyle bir talebi açık etmenin, tartışmaya açmanın da bin türlü yolu, bin türlü adabı vardır.

Ama bu yapılan adapsızlıktır. Kimbilir belki de CHP’nin bir türlü iktidar olamamasının ardında, partiye hâkim olan bu “adapsızlığın” da rolü vardır.

Şimdi İsmail Küçükkaya bana bir mesaj atıp bu konudaki fikrimi sorsa, “Adam kaybetti” diye yanıt vermeyi isterim ama belki de sadece “Kaybetti” diye yazmayı tercih ederim.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
adapsızlıktan bahsederken bukalemun gibi renkten renge giren bir "adam" mı yazıyor bunu? güldürmeyin fatih bey
çok doğru bir söz söylemiş bendecede ince kaybetti. Bu şekilde agresif ve sinirli ve fevri hareketler incenin sonu oldu.Sahsen inceye oy verdim ama bir daha vermem.
aman verme. yuzbinlerce hatalar yapan erdogana ver oyunu sen
Cevap: mertali_05 Ne kadar çok seviyoruz eleştirmeyi. Dün alkışladığımız adamı bugün yerden yere vurmayı. Erdoğan bu yüzden kazanıyor 16 senedir. Neler etti bu ülkeye, vatandaşa ama seçmenleri oy vermeye devam ediyor. Biz hemen vazgeçiyoruz doğru gördüğümüz adamdam. Farkedin artık şunu. Muharrem İnce'yi bitirmeye çalışıyorlar. Bütün köşe yazarları işi gücü bırakmış adamı eleştirip duruyor. Kendini onun yerine koy bakalım tepkilerin ne olurdu.
Memleket bunların eline kalsa Birbirlerinin kuyusunu kazmaktan Memlekete civi cakmaya vakit bulamazlar
@palermo544 aynı yolda yürüyenlerin memleketin nasıl kuyusunu kazdığını gördük.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler