HABER

Fatih Altaylı hakim karşısında

İSTANBUL (İHA) - Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Fatih Altaylı, 'Bankalar Kanunu'na muhalefet ettiği gerekçesiyle açılan davada verdiği ifadede, "Bu yazımdan sonra İmar Bankası'nın itibarı sarsılmamış, toplumdaki güven duygusu azalmamıştır. Yöneticileri daha dikkatli davranmışlardır diyebilirim" şeklinde konuştu.

Şişli 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Fatih Altaylı ile Hürriyet Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necdet Tatlıcan katıldı. Altaylı, 2 sayfadan oluşan yazılı ve sözlü verdiği ifadesinde, "31 Temmuz 2001, 2 Ağustos ve 3 Ağustos 2001'de Hürriyet Gazetesi'nde yazdığım köşe yazılarının dayanak belgelerini sunabilirim. Kaldı ki BDDK'nın yazıyı okumasını istediğimde amacımın batık bankalar ile ilgili işlemlerin gecikmesinden doğan bir gazeteci hassasiyetimi belirtmiştim. Benim İmar Bankası'nı hedef alan ve haksız rekabet konularına düşüren beyanlarım yoktur. Benim yazılarımdan sonra İmar Bankası'nın itibarı sarsılmamış, toplumdaki güven duygusu azalmamıştır. Yöneticiler daha dikkatli davranmışlardır. Beraatime karar verilmesini talep ediyorum" şeklinde konuştu.

Hürriyet Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necdet Tatlıcan da suçlamaları kabul etmedi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, 31 Temmuz 2001, 2 Ağustos 2001 ve 3 Ağustos 2001 tarihlerinde Hürriyet Gazetesi'nde "Ne aile imiş be!", "Asıl dokunulmazlık Uzanlar'ınki" şeklinde yazdığı köşe yazıları nedeniyle Fatih Altaylı'nın, Bankalar Kanunu'na muhalefet ettiği gerekçesiyle 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Duruşma, dosya eksikliklerinin giderilmesi için ertelendi.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler