HABER

"Fatura" operasyonuna 4 tutuklama

ESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir'de izin ve bayilik almadan 2 ayrı fatura ödeme noktası açıp sahte fatura basarak, 37 vatandaşın toplam 15 bin YTL olan fatura ve kredi kartı borçlarını ödeme vaadiyle alıp dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik Dolandırıcılık ve Oto Hırsızlık Bürosu ekipleri, Deliklitaş Mahallesi İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi ile Arifiye Mahallesi Hamamyolu Caddesi'nde "fatura ödeme noktası" adıyla faaliyet gösteren tahsilat bürolarının çok sayıda kişiyi dolandırdığı istihbaratı üzerine "Fatura" kod adlı operasyon düzenlemişti. Sözkonusu fatura tahsilat merkezlerinin izninin olmadığı ve bayilik almadığı, bahse konu yerde kullanılan faturaların orijinallerine benzetilerek basıldığı
ve merkezlerin hiçbir resmi evrak olmadan işletildiğini tespit eden polis, olayla ilgili B.T. (37), İ.K. (31), Ş.T. (39), E.G. (24) F.K. (34), N.T. (37) ve K.T.'yi (30) gözaltına almıştı. Maddi menfaat temin etmek maksadıyla bir araya gelip, fatura tahsilatıyla dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 7 kişi, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edildi. Şüphelilerden Ş.T., İ.K., E.G. ve B.T. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer 3 kişi serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön