HABER

"FB maçı şampiyonluk için önemli değil"

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Fenerbahçe ile hafta sonunda oynayacakları derbi maçın, şampiyonluk adına çok önemli bir karşılaşma olduğunu düşünmediğini söyledi.

Feldkamp, bugün yapılan antrenman sonrasında, derbi maç ile ilgili basın toplantısı yaptı. Alman teknik adam, daha önlerinde 20 maçın bulunduğunu belirterek, "Şampiyonluk adına çok önemli bir maç olduğunu düşünmüyorum. Benim için önemli olan, genç takımım zor bir deplasmanda, Fenerbahçe karşısında kendini hareket ve oyun olarak nasıl gösterecek? Benim için önemli olan o. Mağlup olunabilir ama önemli olan mağlup olurken, bu nasıl olacak?" diye konuştu.

Kendilerinin de bir gün mutlaka ligde maç kaybedeceklerini dile getiren Feldkamp, "Belki bu olduğu zaman beni yollayabilirler, bunu bilmiyorum. Beni ilgilendiren Galatasaray. Onun için bugün idmana çıkmadım, yönetimle görüşmem gereken konular vardı" dedi.

Feldkamp, orta sahanın etkili oyuncuları Lincoln ve Linderoth'un büyük bir ihtimalle oynayamayacak olmasının, bir antrenör için çok zor bir durum olduğunu ima etti.
Orta sahada Ayhan'ın yokluğunun da unutulmaması gerektiğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, 'Bir hoca için kapanması zor büyük bir delik" dedikten sonra sözü transfere getirerek, "Aralık ayında zamanı geldi, bana sorarsanız. Biraz hava almamız, geniş düşünmemiz için zamanı geldi" ifadelerini kullandı.

"Galatasaray'ın 8 yıldır Kadıköy'de başarılı olamaması sizde stres yaratıyor mu?" sorusu karşısında gülen Feldkamp, daha sonra "Evet" yanıtını verdi. Alman teknik adam, Fenerbahçe'nin en tehlikeli oyuncuları kimler?" sorusunu, "Bunu size niye söyleyeyim ki? Benim takımımızda olsaydınız belki söylerdim. Ama çok iyi bir takım olduklarını söyleyebilirim" diye yanıtladı.İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrasında takımdan ayrılacağını açıklayan Hasan Şaş'ın gitmesinin ya da kalmasının kendi işi olmadığını söyleyen Feldkamp, kendisinin bu konuda, sadece sorulması halinde fikir belirtebileceğini kaydetti. Bütün bir hafta boyunca takımı biraraya getirmek için çalıştığını anlatan Fledkamp, defansta forvet kadar alternatifinin olmadığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön