HABER

Fedkamp: "İstediğimizi aldık"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, 1-1 berabere sona eren Galatasaray maçı sonrasında hakem Yunus Yıldırım'ı eleştirerek, "Skora, takımın rengine göre maç yönetilmez. Bir takımın emekleri böyle hiçe sayılmaz. Bu skoru biz haketmedik" dedi.

Mesut Bakkal, karşılaşma sonrasında yaptığı değerlendirmede, oyuncularının lig lideri Galatasaray karşısında maçın başından sonuna dek üstün bir mücadele sergilediğini, maç içinde gelişen birtakım nedenlerden dolayı karşılaşmayı 1-1 berabere bitirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Galatasaray karşısında 1-0 öne geçtikten sonra hakem kararlarının da değişmeye başladığını, takımının adeta ataklarının kesildiğini savunan Bakkal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Oyuncularım, maçın başlama anından sonuna kadar pas yaptı, golü düşündü, ancak son dakikada gelen bir ofsayt golüyle karşılaşmadan 1 puanla ayrılmak zorunda kaldık. Gelinen noktada alınan 1 puana üzülen taraf Gaziantepspor. Bunu gerçekten haketmediğimizi düşünüyoruz, emek sarfediyoruz, çalışıyoruz, ama sonuçta 1 puana razı oluyoruz. En azından öyle veya böyle Galatasaray'a mağlup olmadık diyoruz.

Sahada özellikle aynı hizada olmasına rağmen hakem ofsaytı göremiyor. Hakem hataları olabilir, bunu kabul ediyorum, ancak skora, takımın rengine göre maç yönetilmez, maç ortada yönetilir. Futbol oyunun kuralları aynıdır. Takıma göre farklı olmaz. Gaziantepspor da büyük bir camiadır. Bunu haketmedik, oyuncum öne geçtikten sonra kafasını çıkartamadı, pozisyon üretmesi engellendi. İyi oynadık ama böyle oldu. Kısa zamanda önemli mesafeler aldık. İnanarak oynuyoruz, bundan sonra da üstüne katarak devem edeceğiz."

ERGÜN PENBE: "HASAN ŞAŞ BANA HAKARET ETTİ, HAKEM KART BİLE GÖSTEREMEDİ" Galatasaray'da uzun yıllar futbol oynadıktan sonra Gaziantepspor'a transfer olan Ergün Penbe ise Galatasaray'dan sonra ilk kez bir Anadolu kulübünde eski takımına karşı oynadığını ve bunun zorluğunu yaşadığını söyledi.

Böyle bir maçı yaşadıktan sonra Anadolu takımında futbolcu olmanın zorluğunu şimdi daha iyi gördüğünü ifade eden Penbe, şunları kaydetti: "10 yıl Galatasaray'da oynadıktan sonra ilk kez bir Anadolu kulübünde eski takımıma karşı oynamak gerçekten çok zordu. Şimdi bunun zorluğunu daha iyi anladım. 1-0 öne geçtikten sonra ne hikmetse hakemin bütün kararları değişti. Anadolu kulüplerinin sıkıntısını, başımıza geldikten sonra şimdi daha iyi anlıyorum. 1-0'a kadar hakemi yönetiminden dolayı kutluyorum. Ama ondan sonra bütün kararları değişti. Eski takım arkadaşım Hasan Şaş, hakemin hemen yanında bana ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Hakem Yunus Yıldırım bunu nasıl es geçti anlamış değilim. Hakem, bu hakaret sözlerini duydu, çıkartıp bir kart bile gösteremedi. Ben o takıma hizmet ettim, Türk futboluna hala emeğim geçiyor. Hasan Şaş'ın böyle konuşmaması gerekiyordu. Daha saygılı olması gerekiyordu. Ben onun gençliğine veriyorum. Hakem bunu görmezden, duymazdan geldi. "

Gaziantepspor Kulübü Asbaşkanı Bilal Çeker ise hakem Yunus Yıldırım'ın, oyunun özellikle ikinci yarısında yanlı kararlar verdiğini savunarak, "Bugün Gaziantepspor'un emeği çalınmıştır. Maçın skoruna, rakip takımın rengine göre hakemlik yapılmaz. Anadolu kulüpleri bu kadar sahipsiz değildir. Yunus Yıldırım, cesaretli ve kararlı bir maç yönetememiştir. Futbolcumuza saha içinde yanında küfür ediliyor ama o kart gösterecek cesarete bile sahip değil. Zor şartlar altında ayakta kalmaya çalışıyoruz. Emeğimizin karşılığını alamadık. 90 dakika boyunca savaşan ve mücadele eden takımımı ve teknik heyetimi kutluyorum" diye konuştu.

GALATASARAY CEPHESİ
Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp da Galatasaray'ın çok zor 3 deplasman maçını geride bıraktığını ve Gaziantepspor deplasmanından istediğini aldığını söyledi.

Fedkamp, şunları kaydetti: "Aslında istediğimiz aldığımızı söyleyebilirim. Benim açımdan bu kadar. Puanı zor elde ediyorsunuz. Bu nedenle bu skor iyidir. Oyunu ilk yarıda yönlendiremedik, Gaziantepspor'un atakları vardı. Gaziantepspor bir ara skoru 2-0 bile yapabilirdi. Arda'nın ilk devrede önemli bir pozisyonu vardı, pas atabilirdi ama yapmadı. Sonuç daha farklı olabilirdi. Genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. Gaziantepspor bu oyununu ilerleyen haftalara taşıyabilirse buradan hiçbir takım puan alamaz. Hakemler hakkında ise birşey konuşmuyorum, değerlendirme yapmıyorum. Liderliğimiz sürüyor. Benim açımdan pozisyonlara uzağım, açım ters, bu nedenle tartışmalı pozisyonları değerlendiremem."

Geri Dön