'Fener rayına girdi'

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde güçlü İspanyol rakibi Sevilla'yı eleyerek çeyrek finale yükselmesi, sarı-lacivertlilerin hedefini daha da büyüttü. FB TV'ye açıklamalar yapan sarı-lacivertli yöneticiler, takımı daha üst turlarda görmek istediklerini vurguladı. Asbaşkan Mahmut Uslu, Sevilla eşleşmesiyle ilgili daha önce yaptığı "Sevilla'yı elersek final oynarız" açıklamasını hatırlatarak, "İnşallah bunu Allah söyletmiştir. Çok mutluyum. 2-0'dan sonra maçı böyle çevirmek, üst üste 2 kötü gol yedikten sonra, uluslararası çok iyi 4-5 oyuncusu olan olan Sevilla karşısında maçı buralara getirmek... Bunları başarmışsa Fenerbahçe rayına girmiş demektir" diye konuştu. Türkmenistan'dan bakan yardımcısının kendisini arayarak tebrik ettiğini bildiren Uslu, "Demek ki bu maçın sonucu Türki cumhuriyetlerde de büyük yankı bulmuş" dedi.
YALÇIN: "FİNAL OYNAMAK VE KUPAYI ALMAK İSTİYORUZ" Asbaşkanlardan Neşet Yalçın ise ön eleme kuraları çekilirken hedefi çeyrek final olarak koyduklarını, ancak şu andan itibaren final oynamayı ve kupayı kazanmayı hedeflediklerini söyledi. Neşet Yalçın'ın şöyle konuştu: "Şu andan itibaren, çeyrek finalde hangi rakibi istediğimizi söylemek, isim vermek yanlış olur. Biz ilk ön eleme kuraları çekilirken, kendimize çeyrek final diye hedef koymuştuk. Ancak şu andan itibaren daha yukarılara tırmanmak, final oynamak ve kupayı almak istiyoruz. Artık bundan sonra çıkacak rakip için ise bu seviyeye gelmiş takımlar arasında pek fark yok."
PEREK: "AVRUPA TAKIMI OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK" Asbaşkanlardan Tahir Perek, Fenerbahçe'nin bir Avrupa takımı olduğunu gösterdiğini vurguladı. Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarında iyi futbol sergilediğini ifade eden Perek, "Bizim takımımız büyük maçlardan önce içeride kötü sonuçlar alıyor. Daha sonra oynadığı ilk büyük maçı da kazanıyor. Avrupa'da iyi futbol oynuyor. Türkiye'de futbol oynatılmıyor. Avrupa'da oynatılıyor. Sevilla gibi bir takımı eledik. Biz Avrupa takımlarının seviyesinde olduğumuzu ve Avrupa takımı olduğumuzu gösterdik. Bundan sonra da aynı başarıyı sergileyeceğiz" şeklinde konuştu. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ise 2. turda eledikleri Sevilla'dan iyi bir takım olduklarını belirterek, "Şu anda çok mutluyuz. Allah'a şükürler olsun. Biz kötü takım değiliz. Sevilla'dan iyi takımız. 2-0'dan maçı çevirmek büyük başarı. İnşallah bundan sonraki turlarda daha başarılı sonuçlar alacağız" dedi. Asbaşkan Serhat Çeçen, Sevilla ile tarihi bir maç oynadıklarını kaydederek, "Futbolcuları ve teknik heyeti kutluyorum. İnşallah önümüzdeki turlarda daha iyilerini yapacağız" diye konuştu. Genel sekreter Vedat Olcay ise Sevilla ile final havasında geçen bir maç oynadıklarını kaydederek, "Maçı tribünde izleyen Platini de çok beğendi. İnşallah bundan sonraki turlarda iyi maçlar çıkaracağız" dedi.