HABER

Fenerbahçe bugün karar verecek

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün yapacağı toplantıya katılıp, katılmayacaklarının öğle saatlerine kadar belli olacağını söyledi.

Mosturoğlu, bir toplantıda gazetecilerin soruları üzerine Kulüpler Birliği Vakfı'ndan dün öğle saatlerinde davetiye aldıklarını belirterek, "konuyu görüştük. Bugün sabah tekrar bir araya geleceğiz ve öğlene doğru bu konudaki görüşümüz ortaya çıkar" dedi.

Mosturoğlu, Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantıya çağrılması konusunda bugün Kulüpler Birliği Vakfı'nda verilecek kararın önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nu olağanüstü toplantıya çağırma yetkisi var. Onun dışında futbol kulüplerinin yüzde 40 imza toplaması halinde genel kurulu toplantıya çağırma hakları var. Bugün, önemli bir Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı var, burada verilecek karar önemli. Genel kurul olup, olmayacağına futbol ailesinin bireyleri karar verecek."

Bir gazetecinin, "Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarına bugüne kadar katılmıyordunuz, bugün ne değişti de katılıp, katılmayacağınızı tartışıyorsunuz?" şeklindeki sorusuna, Şekip Mosturoğlu, "Kulüpler Birliği Vakfı'ndan beklentilerimizle ilgili bir basın toplantısı yaparak, vakıfa bakış açımızı dile getirdik. Biz o noktadayız. Bundan önceki davet ve davetten sonra yaşananları biliyorsunuz. Şu ana kadar sehven yapıldığı söylenmeyen bir davet aldık. Bugün ne olur bilemem, ama şu anda davet geçerli gibi görünüyor. Bizim, bugün vereceğimiz karar futbolun ortak ve yüksek değerleri adına olacaktır. Bu yüzden çok ince eleyip, sık dokumak zorundayız" diye cevap verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön