SPOR

Fenerbahçe için İsviçre'de şok ilan

Futbol dünyasının yönetim merkezi olan İsviçre’nin önde gelen yayın organlarından Le Temps gazetesinde, UEFA ve FIFA’ya çağrıda bulunan bir ilan yayınlandı.

Fenerbahçe için İsviçre'de şok ilan

İlanda UEFA, FIFA ve CAS'a sesleniliyor ve yaptırım uygulanmasının beklendiği belirtiliyor. Türkiye Yolsuzluk Karşıtı Platformu'nun verdiği bu ilan ile ilgili olarak İsviçre'deki bu gazeteye ulaştık. Yetklililer, ilan hakkında 'Evet bugün çıkan bir ilan ancak özel bir ilan olduğu için kimin verdiğini size açıklayamayız. Tüm bilgiler ilanda yazıyor' dedi.

Türkiye Yolsuzluk Karşıtı Platformu, futbol dünyasının yönetim merkezi olan İsviçre'nin önde gelen yayın organlarından Le Temps gazetesinde UEFA ve FIFA'ya çağrıda bulunan bir ilan yayınladı.

Siyah zemin üzerine beyaz puntolarla yayınlanan ilanda şu ifadeler yer aldı:

“Sayın UEFA Yetkilileri, Sayın FIFA Yetkilileri, CAS şöyle demektedir: “UEFA, Fenerbahçe’yi şikeden dolayı iki sezon için UEFA kulüp turnuvalarına katılmaktan men etmiştir.”.

Fakat Yargıtay, UEFA ve CAS cezalarına rağmen, TFF herhangi bir yaptırım uygulamamıştır. Futbol ailesi hem UEFA hem de FIFA’dan tüzüklerinin, disiplin talimatlarının ve “Şikeye karşı sıfır tolerans ilkesinin” gereklerini yapmalarını beklemektedir. Türkiye Yolsuzluk Karşıtı Platformu”

"KİM OLDUĞUNU AÇIKLAYAMAYIZ"
Açıklama yapan gazete yetkilisi şunları söyledi: "İlanı kimin verdiğini tabii ki biliyoruz ama özel bir ilan olduğu için bunu size açıklayamayız..."

DAHA ÖNCE DE VERMİŞLERDİ
Aynı grup, 2013 yılı Mayıs ayında da aynı gazeteye bir ilan vermişti. O ilanda da şu yazıyordu: "Sayın UEFA yetkilileri, Sayın FIFA yetkilileri... Türk Ceza Mahkemesi, Türk futbolunun büyük bölümünün kirli olduğunu kabul ediyor. Futbol ailesi, UEFA ve FIFA'dan kendi tüzük ve disiplin talimatlarının gerekliliklerini uygulamasını bekliyor." (Hürriyet)


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler