Fenerbahçe kurbanları müzesi !..

Fenerbahçe kurbanları müzesi !..

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi 2. turunda elediği Sevilla takımının formaları, Fenerbahçe Müzesi'nde sergileniyor.
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yer alan müzenin girişinde, Sevilla'nın Fenerbahçe karşısında giydiği iki formanın yanı sıra İspanyol ekibinin 2 flaması, UEFA Kupası'nda şampiyon oldukları dönemden de bir fotoğraf yer alıyor. Sevilla'nın formalarının yanında ise Fenerbahçe'nin bu sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde grup maçlarında karşılaştığı İtalya'nın Inter ve Hollanda'nın PSV Eindhoven takımlarının birer forması ve flamaları ile CSKA Moskova'nın ise sadece flaması yer alıyor.

GERİSİ GELECEK Fenerbahçe Müzesi Müdürü Alp Bacıoğlu, müzenin girişinde özel bir köşe yaptıklarını ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinin formalarını sergilediklerini söyledi.
Bacıoğlu yaptığı açıklamada, Sevillalı yetkililerden müze için forma istediklerini belirterek, "Onlar da bize 2 tane forma getirdiler. Ayrıca UEFA Kupası'nda şampiyon oldukları zaman çektirdikleri bir fotoğrafı da koyduk. Sevilla 1905 yılında kurulmuş. Aynı kentin diğer takımı Real Betis de 1907 yılında kurulmuş. Yani kuruluşları Fenerbahçe ile Galatasaray'ın kuruluş tarihleriyle aynı. Böyle bir benzerlik de var. Burası Sevilla için özel bir köşe oldu" diye konuştu.
Müzede aynı köşede diğer rakiplerinin de formalarını sergilediklerini anlatan Alp Bacıoğlu, şunları söyledi: "İnter ve PSV Eindhoven'ın da formaları ile flamalarını Sevilla formalarının yanına koyduk. CSKA Moskova'nın ise formasını bulamadığımız için sadece flamasını sergiliyoruz. Bundan sonra hangi rakip çıkarsa onların formalarını koyacağız. Bunu devam ettireceğiz ve gelecek sezon da Avrupa kupalarındaki rakiplerimizin formalarını müzemizde sergileyeceğiz."