HABER

Fenerbahçe'den bir Ronaldo açıklaması daha!

Fenerbahçe Kulübü, futbol takımının teknik direktörü Zico'nun, vatandaşı Ronaldo'yu istediği yönünde çıkan haberler konusunda bir açıklama yaptı.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, bugün bazı gazetelerde, teknik direktör Zico'nun, Ronaldo ile ilgili açıklamasının kamuoyuna tercüme hatası nedeni ile yanlış aksettirildiği bildirildi.

Sarı-lacivertli kulüp, Zico'ya ait "ziconarede.com.br" ve "globo.com.br" adresli internet sitelerini kaynak gösterdiği açıklamada, Brezilyalı çalıştırıcının Ronaldo ile ilgili ifadelerinin tam metnine yer verdi.

Zico'nun haberlere konu olan ifadeleri şöyle: "Bu durumu açıklamakta fayda görüyorum. Çünkü gazetelerde her gün gerçeği yansıtmayan haberler yazılmakta. Fenerbahçe, Brezilya'daki kulüpler gibi değil. Ben kulüple yaptığım anlaşma gereği bir antrenör olarak elimdeki kadroyla çalışmayı kabul ettim. Benim futbolcu alma veya gönderme gibi bir yetkim yok. Ayrıca Ronaldo'yu istediğimi de söylemedim. Ronaldo büyük bir futbolcu ve ben her zaman bunu söylüyorum. Hatta son Dünya Kupası'nda Japon Milli Takımı'nın başındayken, Brezilya Milli Takımı teknik kadrosuna bir şaka yapmış ve 'Şayet fazla forvetiniz var diye Ronaldo'yu oynatmayacaksanız bize gönderin' demiştim. Eğer Flamengo, Ronaldo'yu kadrosuna katarsa çok büyük bir avantaj elde etmiş olur. Ancak bu hadiseye diğer bir açıdan bakacak olursak, Ronaldo'nun da eski formuna dönmesi gerekiyor. Çünkü günümüz futbolunda devamlı formunuzu muhafaza etmeniz gerekir. Ronaldo Milan'a da gitse, Flamengo'ya da gitse, gittiği her takıma yardım edecek kapasiteye sahip bir futbolcu."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön