HABER

Fenerbahçe'den Haluk Ulusoy'a büyük tepki!

Fenerbahçe Kulübü, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un bugünkü gazetelerde yer alan "Fenerbahçe'ye hangi başkan yaranmış ki ben yaranayım? Fenerbahçe beni kıskanıyor" şeklindeki sözlerinin, "Futbol Federasyonu başkanlığının ağırlığına yakışmayacak türden açıklamalar olduğunu" savundu.

Sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'nün, diğer tüm kulüpler gibi, Haluk Ulusoy'un kendisine yaranacak değil, Türk futboluna topyekün fayda sağlayacak ve kurumsal yapıyı işletecek işler yapmasını beklediği kaydedildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Bugün tarihli gazetelerde Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un 'Fenerbahçe'ye hangi başkan yaranmış ki ben yaranayım? Fenerbahçe beni kıskanıyor' şeklinde sözleri yer almaktadır.

Söz konusu açıklamalar Haluk Ulusoy'un temsil ettiği Futbol Federasyonu başkanlığının ağırlığına yakışmayacak türden açıklamalardır. Sayın Ulusoy'un bir kulüp başkanı edası ile yaptığı bu açıklamalar ile ne kast ettiği de anlaşılamamaktadır. Fenerbahçe Kulübü'nün bir federasyon başkanını kıskanması gibi mantık dışı ve çocukça bir yaklaşım tarafımızca komik ve yakışıksız bulunmuştur. Fenerbahçe Kulübü de diğer tüm kulüpler gibi Haluk Ulusoy'un kendisine yaranacak değil Türk futboluna topyekün fayda sağlayacak ve kurumsal yapıyı işletecek işler yapmasını beklemektedir.

Sayın Ulusoy'un Futbol Federasyonu başkanlığının ağırlığına yakışan açıklamalar ve Türk futbolunu içine düştüğü kaostan çıkaracak girişimler yapmasını, radikal adımlar atmasını sadece Fenerbahçe Kulübü değil tüm futbol ailesinin bireyleri kendisinden beklemektedir."

Geri Dön