HABER

"Fenerbahçe'den korkmuyoruz"

Chelsea teknik direktörü Avram Grant, Fenerbahçe'yle yapacakları Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçı öncesinde, Chelsea'nin hiçbir takımdan korkmadığını söyledi.

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki rakibi Chelsea'nin teknik direktörü Avram Grant, Fenerbahçe maçıyla ilgili konuştu. İsrailli teknik adam, kimseden korkmadıklarını söyledi.

Fenerbahçe'nin başarılarını önemsediğini belirten Grant, "Yetenekli oyunculardan kurulu bir takımla karşılaşacağız. 11 yıl önce Maccabi Tel Aviv'i çalıştırdığım sırada Fenerbahçe'ye karşı oynamıştık. Ne kadar tehlikeli ve dikkat edilmesi gereken bir takım olduğunun farkındayım. Özellikle bu sezon elde ettiği sonuçlar da bunu kanıtlıyor. Zaten Şampiyonlar Ligi'nde son 8'e kalan hiçbir kulüp tartışılmayacak, büyük kulüplerdir. Bu aşamaya gelen takımlar arasında da büyük farklar olmaz. Ancak Chelsea takımı da kimseden korkmaz. Bunu da unutmamak gerek" diye konuştu.

Fener'i özel olarak takip ediyor

Fenerbahçe'nin Avrupa'da özel olarak takip ettiği takımlar arasında yer aldığını söyleyen Avram Grant, Chelsea'nin üzerinde herhangi bir baskı olmayacağını belirterek, "Zirveye ulaşmak ve orada kalabilmek için farklı düşüncelerle çalışmayı öğrenmek gerekir. Zihinsel çalışma maça hazırlanmanın önemli bir parçasıdır. Chelsea için sezon başında konulan her hedef, ulaşılması zorunlu hedeflerdir. Bu seviyeye gelen takımların motivasyonu sadece baskıyla ilgili değildir. Sezon boyunca baskı altında olmak futbolcuların yeteneklerini de kısıtlar. Ancak Şampiyonlar Ligi hedefi, tabii ki en büyük amacımız ve mutlaka Moskova'daki finalde olmak istiyoruz" dedi.

Grant, Fenerbahçe karşısında Nicolas Anelka'nın önemli bir silah olacağını söyleyerek sözlerini tamamladı.

Geri Dön