Fener'in kasası doldu

Şampiyonlar Ligi'nde bugüne kadar 12.5 milyon Euro geliri garantileyen Fenerbahçe, yarı finale kalırsa 3 milyon, finalle de en azından 4 milyon Euro daha kazanabilecek. Havuzdan gelecek parayla da bu rakam 35 milyon Euro'ya ulaşabilecek.
Fenerbahçe tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalarak tarihi bir başarıya imza atarken milyonlarca Euro'yu da kasasına koydu. 2. tura çıkana kadar 10 milyon Euro kazanan sarı lacivertliler, dün Sevilla karşısında çeyrek final vizesi alarak UEFA'dan 2.5 milyon Euro daha almaya hak kazandı. Sarı lacivertliler yarı final ve finalle yaklaşık 10 milyon Euro daha kazanabilecek.
Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalarak UEFA'dan 5 milyon 400 bin Euro ayakbastı parası alan sarı lacivertliler, bu turda topladığı 11 puan karşılığı 2 milyon 400 bin Euro daha kazandı. 2. tura kalması nedeniyle de 2 milyon 200 bin Euro alan Fenerbahçe, 10 milyon Euro gelire hak kazanmıştı. Sarı lacivertliler çeyrek finale kalarak bu rakama 2.5 milyon Euro daha ekledi. F.Bahçe yarı finale kalırsa 3 milyon, finale kalıp kaybederse 4 milyon, kazanırsa 7 milyon Euro daha alacak ve yaklaşık 19 veya 22.5 milyon Euro'yu kasasına koyabilecek. Sarı lacivertliler yayın, reklam ve sponsorluk havuzundan gelecek gelirle bu sezon Şampiyonlar Ligi'nden 30 ile 35 milyon Euro arasında bir ödülü kasasına koyacak.