HABER

Ferrari mücadeleden vazgeçmeyecek

SUZUKA (İHA) - Ferrari patronları, dün Michael Schumacher'in Suzuka'da yarış dışı kalmasıyla yaşadıkları mağlubiyete rağmen, takımın Brezilya'da sonuna kadar mücadele edeceğini söyledi.

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo ve takım patronu Jean Todt, Schumacher'in büyük bir şanssızlık neticesinde motorunun patlayarak yarış dışı kalmasından dolayı çok büyük hayalkırıklığı yaşadıklarını ancak sezonun son yarışında şanslarını sonuna kadar zorlayacaklarını ifade etti.
Montezemolo, "Ferrari, mağlubiyeti nasıl kabulleneceğini bilir. Tıpkı bir zaferi nasıl kutlayacağını bildiği gibi. Bugün (dün) yaşananlar bize gelecek için çok daha büyük bir kararlılık vermiştir" dedi.

Montezemolo, "Bizim şampiyonamız, Brezilya'da ancak son metrede sona erecektir" ifadelerini kullandı.
Alman pilotun yarış dışı kalmasına sebep olan motor arızasını "nakavt yumruğu" olarak niteleyen Montezemolo, 37 yaşındaki Schumacher için büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Ferrari Başkanı, "Özellikle Schumacher için üzgünüm. Daha önce yaptığı gibi mükemmel bir yarış çıkararak, olağanüstü bir insan olmanın yanı sıra en iyi olduğunu gösteriyordu. Tüm takım adına çok üzgünüm" diye konuştu.

Montezemolo ayrıca, "Sezon başında, liderlik mücadelesi veren bir Ferrari görmek istediğimi söylemiştim. Son yarışlarda olağandışı bir dönüş yaptık. Ne yazıkki, son dakikalarda bizi sert bir şekilde yere deviren bir nakavt yumruğu yedik" dedi.

Todt ise, çok zor gibi görünmesine rağmen, Schumacher ve Massa'nın Brezilya'da zafer kazanarak dünya şampiyonluğu elde edebileceklerini söyledi.
Todt, "Matematiksel olarak hala mümkün. Tabii mantıksal olarak bunun çok zor olduğunu biliyoruz" dedi. Yarış sonrası gazetecilere konuşan Todt, "Şampiyonluğun bize bağlı olmasını isterdik. Ancak şimdi bu sadece bize bağlı değil. Kontrolümüz dışında olan çok parametre var. Fakat şunu da söylemek istiyorum, bugün yaşadığımız hayalkırıklığını geride bırakarak, en iyi sonucu almak için motive olmuş şekilde son yarışa umutla gideceğiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön