Ferrari soğukkanlı olma sözü verdi

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, İtalyan ekibinin son 10 yıldan fazla süredir gerçekleştirdiği en kötü sezon başlangıcının ardından soğukkanlı olmaları gerektiğini söyledi.

Kimi Raikkonen ve Brezilyalı takım arkadaşı Felipe Massa'nın yarışı bitirmeyi başaramadığı mücadelede Ferrari, Honda sürücüsü Rubens Barrichello'nun diskalifiye olması nedeniyle Melbourne'den ancak 1 puanla dönebildi.

Domenicali, taıkmın soğukkanlılığını koruduğunu ve Malezya'da gelecek hafta mücadeleye geri dönebilmek için yaşanan problemleri analiz etmeleri gerektiğini söyledi.

Domenicali yarış sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sonuçlar, durumu gösteriyor. Ne yazık ki berbat bir hafta sonu oldu. Hiçbirşey planlandığı gibi gitmedi. Fakat 2006'yı hatırlarsanız, 2 DNF ile benzer bir başlangıç yapmıştık ve sonradaki yeniden rakipleri yakalama imkanımız olmuştu" dedi.

Domenicali, "Şimdi neler olduğunu anlamak için tüm detayları analiz etmemiz gerekiyor. Tabii burada esas mesele, dayanıklılık problemlerini kavrayabilmek. İki motor da iflas etti. Önce bunun nedenini anlamamız gerekiyor" ; diye konuştu.

Domenicali, "Fakat soğukkanlı olmamız ve konsantrasyonumuzu korumamız lazım. Çok duygusal hareket etmeye gerek yok, çünkü düşüş eğilimi olduğunda dağılmanız çok kolay. Mantıklı hareket etmemiz gerekiyor" dedi.

TurkiyeF1.Com