Fethiye'de gökten taş düştü iddiaları

MUĞLA (İHA) - Muğla'nın Fethiye ilçesi Yaka köylüleri, gökten düştüğünü iddia ettikleri bir taşı kaymakamlığa getirerek teslim ettiler.

Fethiye İlçesi Yaka köyü sakinleri, geçtiğimiz pazartesi günü büyük bir gürültüyle gökten düştüğünü iddia ettikleri taşı Fethiye Kaymakamlığı'na getirilerek teslim ettiler.
Köylülerin büyük gürültü sonrasında düştüğünü öne sürdüğü taşa, incelenmek üzere el konuldu. Yaka Köyü Muhtarı Keramettin Kaya'yı çağırarak taşı isteyen Fethiye Kaymakam Vekili ve Köyceğiz Kaymakamı İbrahim Halil Çomaktepe, taşın bilim adamlarınca incelenerek gerçeğin ortaya çıkarılacağını söyledi. Taşın incelenmek üzere Maden Teknik Arama Enstitüsü'ne (MTA) gönderileceğini belirten Çomaktepe, cismin göktaşı olup olmadığına bu inceleme sonunda karar verileceğini belirtti.
Fethiye Kaymakam Vekili Çomaktepe'ye köyde yaşananları anlatan Muhtar Keramettin Kaya ise "Köylüler, pazartesi günü saat 11.00'da gökyüzünde büyük gürültü duymuşlar. Köylülerimizden biri gökyüzünden bir cismin düştüğünü ve yerde patladığını görmüş. Daha sonra tarif edilen yere gittiğimizde cismin bu taş olduğunu gördük. Yaklaşık 5 kilogram ağırlığı olan bu taşın incelenmesi için de Kaymakamımıza getirdik" dedi.