Fethiye'de "Köpeğimi belediye ekipleri öldürdü" iddiası

Fethiye'de "Köpeğimi belediye ekipleri öldürdü" iddiası

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir avukat, köpeğini belediye ekiplerinin öldürdüğünü iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Fethiye Adliyesi önünde basın açıklaması yapan avukat Emin Güner, yavruyken çöp konteyneri yanında bularak sahiplendikleri ve "Odi" adını verdikleri köpeğe 3 yıldır baktığını söyledi.

Köpeğini, sokakta iğneyle uyuşturan Fethiye Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi görevlilerinin götürdüğünü öğrendiğini belirten Güner, "Merkeze gittiğimizde ilk olarak bize köpeğin kaçtığını söylediler ve çevrede arama yaptık. Bulamayınca görevlilerin bazı davranışlarından şüphelendim ve olayın doğrusunu anlatmalarını istedim. Onlar da itiraf etti. Köpeğin fazla uyuşturucu verdikleri için öldüğünü ve gömdüklerini söylediler." dedi.

Emin Güner, köpeği gömdükleri yeri kazdırdığını aynı yerde kendi köpeklerinden başka köpek ölülerinin de bulunduğunu ifade etti.

Köpeğini öldürenlerin cezalandırılması için suç duyurusunda bulunduğunu dile getiren Güner, şunları söyledi:

"Sorumluların ortaya çıkmasını istiyoruz. Yakalamanın gerekli yönetmeliklerde belirtilen usullere göre yapılmadığı kanaatindeyiz. Küçücük köpeğin uyutularak alınması da suçtur. Dünya sadece bize ait değil. Burada bütün canlılarla birlikte yaşamak zorundayız. Diğer canlıların yaşama hakkının önüne kimse geçemez. Bunun meşru hiçbir yanı yoktur. Hiçbir savunmanın arkasına gizlenemezler."

Açıklama sırasında Güner'in eşi Nermin Güner de gözyaşlarına hakim olamadı.