Fethiye'de paraşüt kazası: 2 ölü (3)

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'dan paraşüt ile ikili atlayış yapan ve kayalıklara çarpmaları sonucu hayatını kaybeden paraşüt pilotu ile yanındaki yabancı uyruklu kişinin kimlikleri belli oldu.

Fethiye'de paraşüt kazası: 2 ölü (3)

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'dan paraşüt ile ikili atlayış yapan ve kayalıklara çarpmaları sonucu hayatını kaybeden paraşüt pilotu ile yanındaki yabancı uyruklu kişinin kimlikleri belli oldu. Olayda hayatını kaybeden paraşüt pilotunun 38 yaşındaki Mustafa Kemal Öztürk, yolcu konumundaki kişinin ise Pakistan uyruklu 27 yaşındaki Zarak Zaheer olduğu belirlendi.
SİS NEDENİYLE YÖNÜNÜ KAYBETTİKLERİ İDDİASI
Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Babadağ'dan tandem atlayış yapan Öztürk ve Zaheer, iddiaya göre havanın sisli olması nedeniyle yönünü kaybederek yaklaşık bin 100 metre yükseklikte kayalıklara çarptı. Kazanın ardından bölgeye 7 kişilik Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye ekibi sevk edildi.
15 YILLIK PARAŞÜT PİLOTU
Bu arada bölgeye ulaşan bir yamaç paraşütü pilotunun yaptığı kontrolde, kayalıklara çarpan Öztürk'ün ve Zaheer'in yaşamını yitirdiği belirledi. Mustafa Kemal Öztürk'ün yaklaşık 15 yıldır pilotluk yaptığı ve bekar olduğu öğrenildi.
SİS NEDENİYLE ÇALIŞMALARA ARA VERİLDİ
Öztürk'ün ve Zaheer'in cesetlerinin bulunduğu noktaya ulaşan AKUT ekipleri, cenazeleri kayalık bölgeden almak için çalışmalarını sürdürüyor. Sarp kayalık bölgedeki cesetlerin alınması için bölgeye helikopter sevk edildi. Ancak havada bulunan yoğun sis nedeniyle cenezalerin bulunduğu yerden alınması konusundaki çalışmalara gün ışığıncaya kadar ara verildiği belirtildi.

Sedat ÜNAL/FETHİYE (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

Fethiye'de paraşüt kazası: 2 ölü (3)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Para hırsı insanı herzaman basına iş açar 15 yıllık deneyimli biri sisli havada neden uçar sizçe hayır içinmi para içinmi?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler