HABER

FETÖ davasında ilk beraat

Adıyaman'da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından tutuklanarak, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan dönemin İl Jandarma Asayiş Komutanı Yarbay Gurbet Keskin, 5'inci duruşmada beraat etti. İl Jandarma Komutanlığı'nda Asayiş Komutanı olarak görev yapan Yarbay Gurbet Keskin, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ/PDY üyesi olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

FETÖ davasında ilk beraat

Tutuklu sanık Yarbay Keskin hakkında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adıyaman 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü 5'inci duruşmasına; 9 aydır tutuklu bulunan Gurbet Keskin, yakınları ve sanık avukatı Erol Aras katıldı. Duruşmada Cumhuriyet Savcısı, Keskin'in ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla cezalandırmasını talep etti.

Mahkeme heyeti ise 9 aydır tutuklu bulunan sanığın beraat etmesine hükmetti. Mahkeme heyetinin, beraat gerekçesini daha sonra açıklayacağı belirtildi.

Evli ve 2 çocuk babası Keskin, 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili yargılanıp beraat eden ilk sanık oldu.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
ÜLKEMİZDE ATEŞİN İLK HARI İLE GÖREVDEN ALINANLARIN %80 İNİ HAKSIZLIĞA UĞRADI MALESEF. YENİ KURULAN KOMİSYON GERÇEK ADALETİ UYGULADIĞI TAKTİRDE SUÇSUZ YERE ATILANLARIN ÇOĞU GÖREVLERİNE DÖNECEKLERDİR. BAKINIZ ÜLKEDE HAKSIZLIK DEVAM EDERSE ÜLKENİN ALTI OYULUR BİRİLERİ TARAFINDAN.15 TEMMUZUN GERÇEK MÜDAVİMLERİ FATIRAYI SALAKLARA KESTİLER,YAHU NATO ÜSLERİNDEKİ ABD Lİ ALBAYLARI KİMSE GÖRMEZDEN GELMEMELİ.TAMAM FETOYA TOKATI GEÇİRELİM AMA GERÇEK DARBECİLERİ HEDEFTEN KİMSE SAPTIRMASIN.1952 DE İRANDA MUSADDIK YÖNETİMİNE YAPILAN DARBE GERİ TEPİNCE 2 YIL SONRA 2.DARBEYİ YAPTI ABD İRANA O ZAMAN.
Kesin kavurmacıdır bu.
lavabali ve ciddiyetten yoksunsun.
Aynı Dönemde içeri alınanlardan GERÇEKTEN Hainler var.. İtirafçı Olup, Garibanların ANA'larını ağlatmaya devam ediyorlar... BİR AN önce sonuçlandırılmalı İbadet takımının mahkemeleri... İFTİRACI ve HAİNler ise ELLERİNİ KOLLARINI sallaya sallaya dışarıda dolaşıyorlar... YETER ARTIK....
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler