HABER

FETÖ davlarında hapis kararları

Eskişehir’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan 3 kişi hakkında hapis cezası verildi.Eskişehir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında, FETÖ’nün emniyet yapılanması içerisinde sorumlu mahrem imam olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan tutuklu öğretmen ile avukatı hazır bulundu.

Eskişehir’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan 3 kişi hakkında hapis cezası verildi.
Eskişehir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında, FETÖ’nün emniyet yapılanması içerisinde sorumlu mahrem imam olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan tutuklu öğretmen ile avukatı hazır bulundu. Hakkında suçlamaları reddeden sanık tahliye ve beraat talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, tutuklu olarak yargılanan sanık Fatih M. S., silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 10 yıl 6 ay hapisle cezalandırdı.
Aynı mahkemedeki bir başka FETÖ dosyasında ise tutuksuz olarak yargılanan sanık Cemil Ö. ve Ramazan I.’ya ise 6 yıl 3’er ay hapis cezası verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön