FETÖ'nün 'Altın Çocuğu' adliyede!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "altın çocuklar" adını verdiği, örgütün emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunan eski istihbarattan sorumlu Eskişehir Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün, adliyeye sevk edildi.

Ankara ve Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince 9 Haziran'da Ankara'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, terör örgütünün emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunduğu belirtilen eski 2. sınıf emniyet müdürü firari Aygün'ün, emniyetteki sorgusu tamamlandı. Aygün, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Eskişehir'de 2014 yılında iş adamı, gazeteci, avukat, kamu görevlisi, politikacı ve polislerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişinin usulsüz dinlenmesi ve FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanan Aygün, ekipler tarafından Başkentte gözaltına alınmıştı.

fet1

Elebaşı Fetullah Gülen'in, örgütün emniyetteki üst düzey yapılanmasında gelecek vadeden kişiler olarak gördüğü "altın çocuklar" arasında bulunduğu belirtilen Aygün'ün, birçok usulsüz dinleme ve görüntüleme olayında önemli rol oynadığı, yakalanmamak için sürekli kılık ve yer değiştirdiği, 4 yıldır saklandığı öğrenilmişti.

fetö2

"ByLock" kullanıcısı olduğu tespit edilen Aygün'ün, yakalandığı sırada üzerinden başkası adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı çıktığı belirtilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bunların ortak karakteristik özelliği. Eğer tutuklanınca gülüyorsa bilin ki o kişi fetöcüdür.
FETO ile AKP ayrı tutulamaz. Belkide AKP usulsüz dinlemeleri FETO'den talep etti. İkiz kardeşlerin birini hapse atıp birini ülkenin yönetimini vermek akıllıca bir hareket mi olur ?
seçim yaklaştı fetonun altın gümüş bakırçocukları yakalanmaya başladı hayret
ŞİMDİ İÇERDE İYİ GÜLDÜRÜRLER?
bunların "altın çocuğu" bile meczup,bu dinciler den adam çıkmaz, altın olsalar bile.
Bu ülkede hala FETÖ boku yiyenler olduğu sürece adam tabiiki güler,
ilmihal düzeyinde islamı bilmek bile fetöye bağlanmayı engellerdi. insanlarımız islam konusunda çok cahil
bunları nakil yaparken bile kafese koyacaksın gökyüzünü insan yüzünü göremeyecek yıllarca o hücrelerde çürüyüp ölecekler işte bunun korkusu olsun da gülsün bakalım. medyada böyle haberler çıkarılarak bak dik duruyorlar algısı oluşturuluyor
Diğer Haberler