HABER

FETÖ sanığı SAT'çılar ile "mahrem imamları"nın davası

FETÖ'nün darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının "mahrem imamı" konumundaki 14 sivilin de aralarında bulunduğu 45’i tutuklu 52 sanığın yargılandığı davada tahliye talepleri reddedildi

İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının "mahrem imamı" konumundaki 14 sivilin de aralarında bulunduğu 45’i tutuklu 52 sanığın yargılandığı davada, tahliye taleplerinin reddine karar verildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, sanıkların talepleri alındı.

Söz alan tutuklu sanıklar tahliyelerini talep etti.

Mahkeme heyeti, tüm tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamını karara bağladı. Ayrıca, tutuksuz sanıkların adli kontrol tedbirlerinin devamına hükmedildi.

Cevabı beklenen yazıların cevaplarının dönüşlerinin beklenmesine karar veren mahkeme, dosyanın geldiği aşama dikkate alınarak, hazırlanacak olan ek raporun mahkemeye ulaşmasından sonra mütalaasını hazırlanması için dosyanın savcılığa gönderilmesini kararlaştırdı.

Duruşma, 8 Temmuz’da Silivri’de görülmek üzere ertelendi.

Geri Dön