HABER

Fiat S2000 kategorisinde

Fiat Motorsporları Takım Direktörü Koray Kafkas, bu yıl FIA tarafından ilk kez açılan S2000 kategorisinde Fiat Grande Punto S2000'in yarışacağını bildirdi.
Kafkas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fiat Motorsporlar Takımı olarak Türkiye Pilotlar Şampiyonası'nı Subaru Türkiye Ralli Takımı'na kaptırdıklarını, ancak Markalar Şampiyonası'nda iddialarının Türkiye Rallisi'nde de süreceğini söyledi. Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından yeni oluşturulan S2000 kategorisinde ilk kez bir otomobilin yarışacağını da kaydeden Kafkas, şöyle konuştu:

"FIA'nın, S2000 kategorisi oluşturmasının ardından bu kategoride otomobili bulunan tek marka Fiat'tı. Fiat Grande Punto S2000, ilk kez bir Dünya Ralli Şampiyonası'nda piste çıkacak. Bu bizim için çok önemli bir olay. Çok başarılı bir otomobil. 2.0 litre, 270 beygir, dört çeker motoru var. Şu an bu kategoride iki pilot yarışacak. Bunlardan birini İtalya Fiat Motorsporları takımı pilotu Giandomenico Basso, diğerini ise Volkan Işık kullanacak."

Volkan Işık'ın, otomobilini ikinci kez bir yarışta kullanacağını ve bu nedenle adaptasyonda sıkıntı yaşayabileceğini de kaydeden Kafkas, "Volkan Işık için oldukça zor bir yarış olacak. Otomobille ikinci kez yarışıyor, henüz alışamadı. Yeşil Bursa Rallisi'nde Volkan Işık bu otomobille çok başarılı dereceler yaptı. Umarım bu yarışta da iyi bir sonuç alırız" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön