HABER

Filenin Sultanları yurda döndü

Japonya'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda ABD'ye yenilerek 10. olan A Milli Bayan Voleybol Takımı Türkiye'ye geldi.

Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla sabaha karşı İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen A Milli Bayan Voleybol Takımı oyuncularından Neslihan Demir, Dünya Şampiyonası'nın kendileri için çok büyük bir tecrübe olduğunu kaydederek, "Sayı kralı olmam beni çok mutlu etti. Ancak biz takım sporu yapıyoruz. Bunda herkesin payı var. Ayrıca ben gelebileceğim en iyi noktaya gelmek istiyorum" dedi.

Bayan Voleybol Milli Takımı Antrenörü Reşat Yazıcıoğulları ise takımına teşekkür ettiğini söyleyerek, "İlk defa katıldığımız Dünya Kupası finallerinde dünyanın en iyi 10 takımı içinde olduğumuz için çok mutluyuz" diye konuştu.

Dünya Kupası Finalleri'nin ardından Milli Takımı bıraktığını açıklayan Özlem Özçelik ise kararından dönmeyeceğini belirterek, "Zor koşullara rağmen, gidiş geliş ve yemek problemlerimize rağmen, dünya 10.'su olduk. Milli Takımı bırakma kararını tek başıma aldım ve kimseye bir şey söylemedim. Arkadaşlarımı bu şampiyonada yalnız bırakmamak ve bende Dünya Şampiyonası görmeden Milli Takım'dan ayrılmak istemedim. Kimse inanmıyor ama bu kararım değişmeyecek. Burada Voleybol Federasyonu Başkanımız açıklama yapmış, bu kararı sadece kendisi veremez diye, ben Voleybol Federasyonu Başkanı'mıza saygı duyuyorum ama kararımdan geri döneceğimi zannetmiyorum. Her zaman arkadaşlarımın yanında olacağım, ama kararımı aldım artık geri dönmem" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön