HABER

Film senaryolarını aratmayan soygun

Gaziantep'te TEDAŞ Arıza Müdürlüğü içinde bulunan banka veznesi gündüz gözüyle soyuldu.

GAZİANTEP (İHA) - Edinilen bilgiye göre olay Allaben Mahallesi Kemal Köker Caddesi üzerinde meydana geldi. Öğle saatlerinde vezneleri kapatan görevliler buradan ayrıldı. Veznecilerin çıkmasının hemen ardından içeri giren kimliği belirsiz şahıs burada beklemeye başladı. Kolu alçılı olan şahsı gören görevliler ise soyguncuyu fatura ödemek için gelen bir vatandaş sandı. İçeride kimse kalmadığına emin olan şahıs veznenin kapısını açmak için zorladı. Açılmayınca bu kez vezne penceresini zorlayan şahıs pencereyi açarak içeri girdi. Elindeki çantaya paraları dolduran şahıs hiçbir şey olmamış gibi dışarı çıktı. Kendisini sıradan vatandaş sanan görevlilerin önünden geçen eli alçılı soyguncu yaklaşık 26 bin TL ile birlikte bir ticari taksiye bindi. Bir süre sonra teksiden inen şahıs yanında bulunan bir kişiyle birlikte izini kaybettirdi.

Bu sırada mesaisi başlayan vezneciler odalarına geldiklerinde soyulduklarını anladı. Durumu hemen güvenlik görevlilerine bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerinde görgü tanıklarının ifadesine başvuran polis şahsın izini sürdü. Şüpheli şahsın bindiği ticari taksiyi tespit eden polis hemen taksiye ulaştı. Taksicinin ifadesine başvuran polis, şüphelilerin indiği bölgede geniş çaplı araştırmalarına başlardı. Bölge Trafik ekipleri ise kente giriş çıkış yapan bazı minibüs firmalarında denetimlerine başladı.

Olay yerine gelen polis ise penceresi açılan veznenin kapı ve penceresinde parmak izi çalışması yaptı. Yaşanan olay nedeniyle vezneler öğleden sonra hizmete kapatıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön