HABER

Filmleri aratmayan soygunu kazak çözdü

Benzinliği Amerikan filmlerini aratmayacak şekilde soyan zanlılar, soygunculardan birinin giydiği kazak sayesinde çökertildi. Oyuncak tabanca ve biber gazı ile soygun yapan 6 kişilik şebeke yakalandı.

Filmleri aratmayan soygunu kazak çözdü

BURSA (İHA) - Edinilen bilgiye göre, çok sayıda suçtan sabıkası bulunan 6 arkadaş, yıl başı akşamı Gemlik Kurşunlu'dan iki otomobil çaldı.

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Soyguncu-giydigi-kazaktan-yakalandi/450478/)

Çaldıkları otomobillere plaka da çalan zanlılar, Gürsu ilçesinde daha evvelden soymaya karar verdikleri benzinliğe gitti. Kar maskeli, biber gazlı ve silahlı soyguncular, girdikleri benzinlikteki 3 personeli etkisiz hale getirirek, kasada bulunan 700 TL para ve kontörleri alıp kaçtı.

Zanlıların izini süren polis, çalıntı otomobilleri terk edilmiş vaziyette buldu. Çeteyi çökertmek için özel ekip kurulurken, zanlıların yaş grubunda bulunan bütün sabıkalılar tek tek incelendi. Benziklikte bulunan güvenlik kameralarını inceleyen polis, bir zanlının değişik renkte kazak giydiğini tespit etti. Sabıkalı şahısları tek tek inceleyen Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Bürosu dedektifleri, bir yıl önce hırsızlık olayına karışan İlker P.'nin (25) aynı kazağı giydiğini belirledi.

Bunun üzerine harekete geçen polis, şebeke lideri Murat U. (26) ile Ahmet A. (21), Hüseyin K. (22), Murat S. (23), İlker P. (25) ve T.K'yi (17) yakaladı. Zanlıların evinde yapılan aramada 2 kar maskesi, bıçaklar, kuru sıkı tüfek, oyuncak tabanca, 2 kuru sıkı tabanca, gaz tabancası ve eldiven ele geçirdi.

Zanlıların çok sayıda suçtan sabıkaları olduğu öğrenilirken, organize şekilde ilk defa gasp yaptıkları ifade edildi.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan zanlılar, "Silahlı yağma, suç işlemek maksadıyla çete kurmak ve çeteye yardım" suçlarından adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön