'Final oynayacağız'

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu, Sarı-lacivertli ekibin Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki rakibi Chelsea'yi eleyebilecek düzeyde olduğunu belirterek, "Biz final oynayacağımıza inanıyoruz" dedi.
Mahmut Uslu, İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirilen kura çekimi sonrası Fenerbahçe televizyonuna telefonla bağlanan Mahmut Uslu, Chelsea'yi eleyebilecek düzeyde bir takıma sahip olduklarını kaydederek, "İlk 8'e kalmak kolay değildi. Buralara geldikten sonra Chelsea olmuş, başka bir takım olmuş fikrimizi değiştirmiyor. Bizim takımımız, Chelsea'yi yenebilecek düzeyde. Biz final oynayacağımıza inanıyoruz" diye konuştu. Uslu ayrıca, ilk maçı kendi evlerinde oynayacak olmalarının da avantaj olduğunu dile
getirerek, "Gol yemeden alınacak bir galibiyetle inancımız daha da çoğalacak" şeklinde konuştu.
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Neşet Yalçın ise kura çekiminin ardından Fenerbahçe televizyonunda canlı yayına katılarak, kura çekimini değerlendirdi. Rakipleri Chelsea'nin dünyaca ünlü yıldızları kadrosunda bulundurduğunu söyleyen Yalçın, "İlk maçı evimizde oynayacak olmamızı da avantaj olarak görüyorum. Hiçbir zaman gol sıkıntısı çekmedik. İstanbul'da avantajlı bir skor elde edip ikinci maçı bekleyeceğiz" diye konuştu.
Çeyrek final mücadelelerinde Chelsea'nin kendilerine göre daha stresli olacağını savunan Yalçın, "Bizim çeyrek finalde Chelsea'ye elenmemiz dünyanın sonu olmaz. Bu yüzden Chelsea daha stresli olacak. Tur şansımız eşit diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
Neşet Yalçın, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefleri doğrultusunda büyük takımlarla oynamaya alışmak zorunda olduklarını da belirterek, "Chelsea'nin Şampiyonlar Ligi maçlarında çok başarılı olduğunu düşünmüyorum. Ancak son 8 maçta gol yememiş olmaları ve Şampiyonlar Ligi'nin en az gol yiyen takımı olmaları, bu eşleşmeyi daha farklı bir hale getirecek diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.