MAGAZİN

Final yapan Ölene Kadar yurt dışına yayılıyor!

Ölene Kadar dizisi geçen hafta yayınlanan 13. bölümüyle ekranlara veda etmesine rağmen dünyanın her yerinden yapımcılar ve dağıtım şirketleri dizinin haklarını satın almak için sıraya girdi.

Final yapan Ölene Kadar yurt dışına yayılıyor!

Yapımını Tims Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın üstlendiği, başrollerini Engin Akyürek, Fahriye Evcen, Sarp Levendoğlu, Gülcan Arslan ve Tansu Biçer'in paylaştığı Ölene Kadar dizisi geçen hafta yayınlanan 13. bölümüyle yayın hayatını sonlandırdı.

Türkiyedeki diziler arasındaki çetin reyting savaşlarına yenik düşen Ölene Kadar beklenen izlenme oranlarını yakalayamayarak final kararı almıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde Cannes'da düzenlenen MIPTV fuarında özel bir gösterimle uluslararası pazara sunulan Ölene Kadar'a büyük ilgi oldu.

Bu Şehir Arkandan Gelecek ve Payitaht Abdülhamid, Fi gibi dizilerin başrol oyuncularının katılımıyla gerçekleşen fuarda Ölene Kadar'dan hiç bir oyuncu katılmamasına rağmen büyük ilgi görmüş ve dizinin remake hakları için Amerika'nın NBC kanalı başta olmak üzere, Ukrayna, Rusya, İtalya ve İspanya'nın önde gelen kanalları ve dağıtım şirketleriyle görüşmeler halen sürmektedir. Dünyanın farklı yerinden dağıtım şirketleri uyarlama olarak isterken, erken final yapan dizinin yayın haklarını satın almak isteyen ülkeler arasında; Polonya, Kazakistan, Macaristan, Kosova, Finlandiya, Litvanya, Endonezya, Pakistan, Arjantin, Brezilya, Şili, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Peru, Uruguay ve Puerto Riko ile 22 Ortadoğu ülkesi yer alıyor.

Ülkemizde 140- 160 dakika olan yayın süresiyle 13 bölüm devam eden dizi bir çok ülkede daha kısa bölümlerde tüm sezon devam edebileceği için bir çok ülkel Ölene Kadar için sıraya girmiş durumda yer alıyor.

Farklı senaryosu ve etkileyici anlatım dili ile ilgi uyandıran Ölene Kadar dizisinin yapımcı, ekibi ve oyuncularına kariyerlerinde başarılar diliyor en kısa sürede uzun soluklu projelerde ekranlarda görmeyi temenni ediyoruz.

ÖLENE KADAR BÖYLE VEDA ETTİ


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler