HABER

"Finale yükseleceğiz"

OSAKA (İHA) - 17. Dünya Kupası çeyrek final maçında Senegal'i İlhan Mansız'ın attığı altın golle 1-0 mağlup eden Türkiye, yarı finale yükselerek Brezilya'nın rakibi oldu. 48 yıl aradan sonra katıldığı Dünya Kupası'nda yarı finale yükselme başarısını gösteren Türk Milli Takımı'nda, Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçın ardından büyük sevinç yaşadı.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Biz şu ana kadar iyi işler yaptık. Bizlere verilen bir görev vardı. Önümüzde bir hedef vardı. Bu hedefin basamaklarını birer birer çıktık. Oyuncularıma şunu söyledim. Sizden olağan dışı birşey istemiyorum. Yalnızca yaptığınız işi olağanüstü yapın. Futbolcularım da bugün onu yaptılar. Onlarda olan kaliteyi ortaya koydular. Hakedilmiş galibiyeti geç de olsa aldılar. Oyuncularımın bu maçtaki tek hatası maçı uzatmaya bırakmaktı. Güzel bir sonuç, iyi bir oyun. Türk halkının beklediği mutluluğu devam ettiriyoruz" dedi.

Güneş, bu galibiyeti hakettiklerini söyleyerek, "Halkımız bizim için dua etti. Bize maçlarımız boyunca destek verdi. Biz bu desteği her zaman yanımızda hissettik. Bu çocuklar Türkiye adına yarışıyorlar. Başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum. Türk insanı, imkan ve zaman verilirse, herşeyi başaracak güçtedir. Oyuncularımın bu maçtaki üstün gayretini tekrar kutluyorum" diye konuştu.

Türkiye'nin artık dünyanın 4 büyük takımı arasında olduğunu söyleyen Güneş, Türkiye'ye 3. veya 4.'lük yakışmayacağını, yeni bir hedefe doğru yürüdüklerini belirtti.

Grup maçlarında Brezilya'ya haksız bir şekilde kaybettiklerini hatırlatan Güneş, "Hak ettiğimiz puanı orada almadık ama yarı final maçında Brezilya'yı yenerek finale yükseleceğiz. Turnuvanın en iyi takımı Brezilya, diğeri de biziz" dedi.

Türkiye'nin tabuları yıktığını ve tarihi kapatıp geleceği yazdığını söyleyen Güneş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Geleceğin sayfalarını yazmaya devam ediyoruz. Herşeyi unutalım. Geleceğe bakmak zorundayız. Brezilya'yı yenip finale yükselmek istiyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön