HABER

Fırat: "Cumhurbaşkanı bu meclisten çıkacak"

MERSİN (İHA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, "Cumhurbaşkanı,bu TBMM'den çıkacak. Bunun dışında kimsenin beklentisi olmasın" dedi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, 2007 yılı sonunda yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanın mevcut TBMM'nin içinden çıkaracağını belirten Fırat, "Bunun dışında kimsenin beklentisi olmasın. Tabii ki şartları haiz olan herkes gelip aday olabilir. Biz bu konuda vatandaşlardan biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz" diye konuştu.

Tarsus Kaymakamlığı'nı ziyaret eden Fırat, stadyum ve Eski Hal Camii'nin tadilatı için gerekli ödeneklerin çıkarıldığını belirterek, tadilatın başlaması için gerekli çalışmaların en kısa zamanda başlayacağını kaydetti. Köyleri Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında en fazla payı alan ilçelerin başında Tarsus'un geldiğini belirten Fırat, "Köylerdeki sulama ve içme suyu ile ilgili problemi artık belediye ile ortaklaşa çalışarak çözmek zorundayız. Çünkü yeraltı suları çamurlu çıkıyor" diyerek KÖYDES'ten faydalanılması hususunda Kaymakam Abdülhamit Erguvan'ın gayretlerinin önemli yer tuttuğunu söyledi.

Ziyaret kapsamında Tarsus Devlet Hastanesi'ne giden Fırat, hastaneyi gezerek, yapılan yenilikleri yerinde gördü. Hastalara hallerini soran Fırat, hastaların memnun tavırlarından hoşnut kaldığını ifade etti. Fırat, "Hastanenin eski halini gördüğümde burada ancak hayvan barınabilir demiştim. Fakat şimdiki hali, beklentilerinin de ötesinde çok güzel olmuş. Kime sorsam Allah razı olsun diyor. Bence bu en büyük ödüldür" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön