HABER

Fırında ısıtılan çoraplar ilgi çekiyor

Bir firmanın özellikle soğuk kış günlerinde ayakları üşüyenler için İngiltere'den ithal ettiği özel çoraplar, mikrodalga fırında ısıtıldıktan sonra giyiliyor.

Fırında ısıtılan çoraplar ilgi çekiyor

Farklı renk ve koku seçenekleri bulunan çoraplar, içlerinde bulunan ve mikrodalga fırında ısıtılan buğday keseleri sayesinde ayakları sıcacık tutuyor.

Çorapları Türkiye'ye getirerek internet sitesi aracılığıyla satan firmanın yetkilisi Güçlü Gökozan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sıcak çorapların, mikrodalga fırında ısıtılmak için tasarlanan özel ürünler olduğunu belirtti.

Ürünün bazı çeşitlerinin doğrudan, bazılarının ise içindeki buğday keselerinin çıkarılıp mikrodalga fırında ısıtıldığını ve tekrar çorabın içine yerleştirildiğini anlatan Gökozan, ''Bu sıcak çoraplar, üşümüş ve yorgun ayaklar için harika bir çözüm. Ancak bu kadarla da kalmıyor. Ayaklardaki eklem ağrılarını hafifletmek ve kan dolaşımını hızlandırmak için de yardımcı oluyor. Her modelin içinde bulundurduğu esansla da çoraplar mis gibi kokuyor'' dedi.

Gökozan, 6 farklı modeli ve 5 farklı esans seçeneği bulunan ürünün 43'e kadar olan ayak numaraları için tek boy olduğunu kaydederek, şu bilgileri verdi:

''Bu çoraplar İngiltere'de özel olarak üretilmektedir. Özellikle 'soğuk günlerde sıcak çoraplar' gibi hem esprili hem de çok kullanışlı bir ürünün çok ilgi çekeceğini ve rağbet göreceğini düşündük. Nitekim de öyle oldu. Özellikle yılbaşında hediye olarak da çok satıldı. Soğuk günlerin en çok sipariş edilen ürünlerinden biri oldu. Ürün, mikrodalgada ısıtılarak kullanılmak üzere tasarlandığı ve soğuk günlere özgü olduğu halde, havaların en sıcak olduğu ağustos aylarında bile çok ilginç bir ürün olması dolayısıyla iyi satış yaptı.''

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön